Схематоз у "Схемах"

14 жовтня 2021, 18:23
Власник сторінки
Медиатехнолог, журналист, troubleshooter
0
132
Схематоз у  Схемах
Прес-конференція представників ДП "Антонов" в Укрінформ на тему : "Спростування інформації, оприлюдненої на телеканалі UA:Перший в програмі "Схеми"

Інформація , оприлюднена в програмі "Схеми" не відповідає дійсності

   Як повідомляв Укрінформ, програма «Схеми» 30 вересня оприлюднила розслідування «Дорога Мрія», в якому стверджувала, що «Антонов» систематично переплачує за заправку своїх літаків. Журналісти нашвидкоруч провели «розслідування» просто скориставшись неперевіреними копіями документів, які вони отримали від колишніх працівників ДП «Антонов», яких звільнили за зловживання службовим становищем.

Інформація журналістів проекту «Схеми» не відповідає дійсності , відповідну заяву представники держпідприємства зробили під час пресконференції в Укрінформі, адже купівля авіаційного пального відбувається в рамках чинного законодавства та зумовлена специфікою, на яку не звернули увагу представники медіа. Усе пальне, яке продають хендлінгові компанії, є однаковим для всіх авіаперевізників, а його ціна залежить більшою мірою від того, як воно потрапляє в аеропорти; до вартості пального можуть також додавати місцеві податки, послуги за заправлення тощо. Крім того,  підприємство під час заправлення літаків керується не тільки ціною на пальне, а й тими можливостями, які надають хендлінгові компанії. Зокрема, йдеться про надання кредитної лінії, адже «Антонов» наразі не має вільних коштів для передоплати великих обсягів палива.

«Об’єми поставок палива від компанії Click Aviation Network, яка була вказана в «розслідуванні», займають лише 7-10% від всієї кількості авіаційного палива, що купує «Антонов» в інших агентів. Тобто, ми намагаємось балансувати між різними компаніями, щоб знайти вигідні для себе умови», - пояснює провідний фахівець АТП ДП «Антонов» - Сергій Галка.

Ще одна причина, чому українське підприємство співпрацює з такими компаніями, стосується одного з обов’язків, що прописується в угодах. Він передбачає, що впродовж 30 хвилин компанії можуть погодити пропозицію на заправлення літака, а вже за 12 годин здійснити його обслуговування.

Зазначається, що за правильного підходу така економія часу дозволяє заробити додаткові кошти на непланових рейсах, адже реагування на такі пропозиції здійснюється цілодобово та без вихідних.

«У цьому випадку послуги хендлінгових компаній допомагають покращити ефективність діяльності всього державного підприємства і бути більш рентабельним та прибутковим на ринку», - розповідає правозахисник Віталій Купрій.

Водночас, як запевнили представники підприємства, вони не купують навмисно дорожче пальне в деяких світових аеропортах, і пов’язано це зі специфікою роботи певних компаній. Наприклад, у рейсі, який здійснювався в інтересах Міністерства оборони США, український літак поставили на військову рампу в аеропорту Орландо. Через що компанія, що спершу мала надавати пальне, не змогла цього зробити, адже в неї не було доступу. Тому «Антонов» придбав пальне в іншої компанії.

         Підсумовуючи можна сказати , що в погоні за сенсаціями журналісти забувають про основні пункти  Кодексу професійної етики українського журналіста: баланс думок і точок зору, оперативність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації по проблемі - весь цей перелік , на жаль, відсутній в програмі «Схеми». І найголовніше : нема що розслідувати, адже всі розрахунки з хендлінговими компаніями робить замовник перевезення і ДП «Антонов» працює,  суворо дотримуючись умов договорів  з партнерами.

 

Фото Євгена Котенка.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.