Місто-сад в Данії - "зелене" майбутнє вже настало

17 октября 2020, 19:25
Владелец страницы
Віце-президент з питань сталого розвитку Професійної асоціації екологів України.
0
25
Місто-сад в Данії -  зелене  майбутнє вже настало

Химерна датська комуна Brøndby Haveby на околиці Копенгагена складається з будинків і садів, розташованих в акуратній кругової манері. Виглядає абсолютно інопланетно!

Будинки в Brøndby Haveby оточені густою зеленню, а просторі двори з високим живоплотом не тільки забезпечують усамітнення від галасливого міста, а й дають можливість зайнятися вирощуванням рослин і сільськогосподарських культур.

Щорічно з квітня по жовтень в комуні орендують будинки данці, які страждають від нестачі зелені і свіжого повітря в густонаселених містах. Як кажуть вони самі, це місце, куди їдуть за "зеленою" частиною життя. Орендна плата - $150 в місяць.

Ідея «міста-саду» була схвалена в 1964 році, коли муніципалітет Брондбю виділив місце для земельних ділянок, і в цьому районі почала з'являтися дивовижна кругова забудова. Концепція була розроблена ландшафтним архітектором Еріком Мігіндом: він вибрав таку форму, щоб дати людям можливість як усамітнюватися, так і взаємодіяти.

Задум планування полягав у тому, щоб наслідувати традиційного стилю забудови датських сіл XVIII століття, де люди використовували центральну точку поселення для спілкування з сусідами - найчастіше зустрічалися у колодязя.

Унікальний, екологічний і просто дуже гарний спосіб внести свій вклад в створення кращої планети.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Дания,екологія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.