Через пару років в Україні закінчиться вода: прогнози експертів лякають

16 вересня 2020, 19:37
Власник сторінки
Віце-президент з питань сталого розвитку Професійної асоціації екологів України.
0
92
Через пару років в Україні закінчиться вода: прогнози експертів лякають

У найближчому майбутньому, на думку експертів, Україна може зіткнутися з дефіцитом води. Причина подібних заяв у тому, що зима була практично без снігу.

Саме це призвело до того, що в 2020 в Україні спостерігається найнижчий рівень води за сто років.
Сьогодні серед всіх країн світу Україна займає 125 місце за рівнем забезпечення водою. У порівнянні з багатьма європейськими країнами наш запас води дуже малий і становить навіть менше однієї тисячі кубічних метрів на людину.
"Для порівняння у Великобританії - це 5 тисяч кубометрів на людину, в Німеччині - 3 тисячі. Дефіцит води значно посилився цієї весни, тому що у нас була тепла зима без опадів і не відбулося наповнення наших природних джерел і басейнів за рахунок опадів", - прокоментував Андрій Нікітін, директор КП "Житомирводоканал".
Є ризики того, що деякі міста забезпечити водою не вдасться. Крім того, річки зникають зі стрімкою швидкістю: це пов'язано з тим, що в Україні не навчилися раціонально споживати воду. За прогнозами вчених, запасів води може вистачити до 2050 року, а що буде далі - незрозуміло. Незважаючи на це, в Державному агентстві водних ресурсів стверджують, що використання води підтримується приблизно на одному рівні і в водосховищах запасів більш ніж достатньо.
Ще більш безрадісна картина безпосередньо з питною водою. На думку президента Професійної асоціації екологів України Людмили Циганок, артезіанську воду варто використовувати тільки для питного водоспоживання, так як вже сьогодні Україна масштабними темпами втрачає питну прісну воду. За словами експерта, це серйозна проблема, яка не може не лякати.
"Ми бачимо дефіцит питної води, при цьому не знаємо реальної кількості питної артезіанської води", - зазначила вона.
Еколог повідомила, що артезіанські джерела не пораховані державою. За її словами, в Україні немає жодного фахівця, який би міг сказати: «У нас на найближчі 50-100 років є ось-така кількість питної артезіанської води».
"По-перше, потрібно провести моніторинг і зрозуміти поточну ситуацію. По-друге, треба заборонити використовувати унікальні джерела артезіанської води для потреб сільського господарства. Зараз це роблять, тому що законом не заборонено. Хоча, на мій погляд, це взагалі неприпустима, кримінальна аномалія ", - заявила фахівець.
На жаль, людей все ще потрібно переконувати в тому, що бути відповідальними по відношенню до природних ресурсів - вже не просто правило хорошого тону, а життєва необхідність.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: Украина,экология,климат,вода,Чистая вода,питьевая вода,изменение климата
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.