Що відомо про Fancy bear та у чому їх підозрюють?

12 березня 2019, 10:35
Власник сторінки
0
79
Що відомо про Fancy bear та у чому їх підозрюють?

Fancy bear - це група російських хакерів, яка спеціалізується на кібершпигунстві.

     Її часто пов'язують з російськими спецслужбами. Ймовірно веде діяльність з 2007 року, відома атаками на інформаційні системи урядових, військових, безпекових організацій. В червні 2016 стало відомо про те, що угрупуванню вдалося отримати доступ до електронних адрес членів демократичної партії США.
     Російських хакерів запідозрили у втручанні в вибори 2015 року у Болгарії. Група хакерів із Росії Fancy bear є одними з основних підозрюваних в організації кібератак на сайти Центрвиборчкому, МВС та інших державних відомств під час проведенні місцевих виборів у Болгарії в 2015 році.
     Начальник управління з боротьби із кіберзлочинністю МВС Болгарії Явір Колєв повідомив про це під час конференції "Кіберзлочинність у Євросоюзі: як попередити зростаючу загрозу". Група пов'язана з військовою розвідкою Росії і підозрюється в організації низки атак на болгарські сайти у 2015 році, під час проведення місцевих виборів, а також в маніпуляціях під час виборчої кампанії в США, – заявив Колєв.
     Раніше голова Комісії з громадського порядку парламенту Болгарії, заступник голови правлячої партії ГЕРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії) Цветан Цветанов також наголосив, що Росія найчастіше згадувалася на Софійській конференції як держава, яка може втручатися у вибори, що проходять в країнах Євросоюзу, в тому числі і вибори до Європарламенту.
      За словами Цветанова, втручання у вибори відбувається тільки тому, що у світі є країни, які не зацікавлені в тому, щоб Європейський союз став серйозним геополітичним гравцем.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: Россия,Выборы Президента Украины 2019 новости,Украина-Россия,президент,киберпреступник,шпионаж,герб,Болгария,Росія,кибервойна,киберпреступность,кибератака,вибори,санкции против России,выборы в Болгарии,российские шпионы,кибербезопасность,Результаты выборов 2015,выборы президента,киберполиция
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.