Сателіти Москви відвідали наукову релігійну конференцію в Ужгороді

21 вересня 2021, 12:20
Власник сторінки
0
41
Сателіти Москви відвідали наукову релігійну конференцію  в Ужгороді

Сателіти Москви відвідали наукову релігійну конференцію в Ужгороді

Цими вихідними в Ужгороді в приміщенні Ужгородської греко-католицької семінарії ім. Т. Ромжі відулась наукова-конференція з нагоди святкування ювілею 250-річчя канонічного заснування Мукачівської греко-католицької єпархії. Керівництво церковної структури запросило на цей захід активних противників єдиної церкви  - керівника Греко-католицької церкви в Угорщині Фюлепа Кочіша та єпископа зі Словаччини Ціріла Васіля, які відомі своїми антиукраїнськими висловлюваннями.

        Останні вирішили зіграти політичну гру проти України і УГКЦ. У ході перебування в регіоні їх дуже турбував "сильний український вплив" в Мукачівській греко-католицькій єпархії і, відповідно, вони наголошували на необхідності постійно доносити до Святішого Отця тему недопущення єдності греко-католиків Закарпаття з одновірцями в Україні.

        При цьому відомо, що для Угорщини питання МГКЄ завжди було передусім політичним і щоразу, коли Закарпаття входило до складу цієї держави, остання добивалася від Ватикану ліквідації незалежності МГКЄ і підпорядкування її угорським архиєпископам. І навпаки, вимагала повернення МГКЄ статусу sui iuris, як тільки втрачала українські землі.

        Так було в минулому, так сталося, зокрема, і в новішій історії України.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.