Закриття шкіл на карантин — це не вихід! — Ірина Суслова

16 вересня 2021, 16:35
Власник сторінки
Політичний діяч
0
15
Закриття шкіл на карантин — це не вихід! — Ірина Суслова

Я переконана, що школи та садочки мають працювати! У випадку оголошення локдауну держава має створити умови для безперервного якісного навчального процесу офлайн.

Кількість хворих на COVID-19 в Україні швидко зростає. За інформацією МОЗу, хвороба активно наступає останні два тижні. Так, за останню добу виявлені 5 744 нові випадки. Вчені НАН прогнозують, що до кінця місяця кількість хворих за добу стрімко зростатиме. Говорять про новий локдаун. А це означає, що дітей, цілком імовірно, переведуть на дистанційне навчання, а дитячі садочки закриють.

Що говорять в уряді?

Нас запевняють, що освітні заклади готові до дистанційного навчання. Учителі більш-менш забезпечені. До того ж за бюджетні кошти планується закупити для вчителів 60 тисяч ноутбуків, щоб вони під час пандемії змогли проводити уроки в ZOOM-конференції. Але поки що питання в підвішеному стані.

Разом із цим в уряді наголошують на необхідності вакцинації вчителів, вихователів, технічного та адміністративного персоналу навчальних закладів. Якщо буде провакциновано 80% — школи не закриють. Однак, відповідно до статті 284 Цивільного кодексу України, надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, тобто в цьому випадку вакцинація, провадиться за її згоди. Повнолітня дієздатна фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій і може керувати ними, має право відмовитися від лікування. Це значить, що юридичного механізму, який би міг зобов’язати вчителів вакцинуватися, немає.

Окрім того, відмова від вакцинації не є підставою для звільнення вчителя! Адже в чинному законодавстві чітко визначено умови, за яких роботодавець може звільнити працівника, а саме: коли його стан здоров’я не дозволяє йому виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я.

А чи готові учні та їхні батьки до закриття шкіл?

З іншого боку, в уряді питання забезпечення дітей на порядку денному не стоїть. Не в усіх сім’ях є можливість забезпечити сучасними гаджетами дітей, а в багатодітних сім’ях може бути один смартфон чи ноутбук на всю сім’ю. При цьому всі навчальні заняття проходитимуть паралельно. Це значить, що конституційні права дітей на отримання освіти не будуть забезпечені. Результати такого, так би мовити, «дистанційного навчання» ми вже побачили за підсумками цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання.

Також у батьків буде вибір — брати відпустку за власний рахунок, якщо на це піде роботодавець, чи звільнятися з роботи, адже з дітьми до 6 класу точно потрібно сидіти вдома. Якщо врахувати те, що в Україні майже 6 мільйонів громадян відмовляють собі в усьому, окрім їжі та оплати комунальних послуг, то відпустка або звільнення з роботи хоча б одного з батьків буде критичною для сім’ї. Тож закриття навчальних закладів на карантин — це точно не варіант.

Що потрібно робити?

Я переконана, що школи та садочки мають працювати! У випадку оголошення локдауну держава має створити умови для безперервного якісного навчального процесу офлайн.

1. Дітей у школах потрібно розділити на невеликі групи, щоб обмежити кількість контактів. Це, звісно, ускладнить навчальний процес, однак дозволить забезпечити якісне навчання. Батькам не потрібно буде йти у відпустку чи звільнятися. Водночас питання забезпечення учнів гаджетами для дистанційного навчання автоматично буде зняте.

2. Забезпечити медичне страхування всього персоналу навчальних закладів, залученого до навчального процесу.

3. На законодавчому рівні врегулювати питання вакцинації працівників навчальних закладів із дотриманням прав людини та трудового законодавства.

Ці кроки дозволять не закривати школи на карантин, забезпечити якісні умови для навчання дітей та нарешті зупинити ймовірні маніпуляції щодо питання «примусової вакцинації вчителів»!     

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.