Кремлівський релігійний проект готують створювати у регіонах

14 липня 2021, 11:35
Власник сторінки
0
32

Кремлівський релігійний проект готують створювати у регіонах

             На початку літа російська церква оголосила про створення громадської організації «Миряне». Адже до святкування хрещення Київської русі  України залишилися лічені тижні, а на плацдармі дискредитації України і ПЦУ, на який з Росії були спрямовані серйозні фінанси, м'яко кажучи, і кінь не валявся. Новий МП-проєкт «Миряне» (назву для якого мабуть накреативили ті ж люди, що і бренд для «Паломницы») – навіть не приховує своєї справжньої сутності.

            За дивовижним збігом, співзасновником першої ГО є ... Віктор Вишневецький. Так, той самий донецький бізнесмен, який є засновником відомого інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). За ще більш дивним збігом, засновником ГО "Союз православних адвокатів" є вищевказане православне братство, створене - ким би ви думали? - Віктором Вишневецьким! До речі, Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор".

            Але, не варто плекати марних надій, про те, що це може бути проявом якоїсь "світової" на яку вирішила піти РПЦвУ. Активність була знижена, оскільки саме в цей період мали місце внутрішні тертя в структурі, як філії, так і материнської компанії з офісом в Даниловому монастирі.

            І ось, з початком червня ми можемо бачити активність РПЦвУ, але вже не в своєму одноосібному вигляді, а у вигляді маріонеткової громадської організації "Миряни", яка була створена в авральному режимі і мета якої - провокації на терені дестабілізації суспільно-громадському обстановки, а так само поширення і ретрансляція наративів про релігійні "гоніння" і "переслідування" в Україні.

              Першою такою акцією для "Мирян", яких так і хочеться назвати "загони Онуфрія" (а якщо бути зовсім вже точним - Кирила), стане пікетування Верховної Ради 15 червня з метою "захисту своїх прав". Зрозуміло, мова буде йти про право віросповідання в обгортці все тих же пропагандистських тез про "гоніння" і "переслідування", що виражаються через опір зміні назви УПЦ МП на РПЦвУ.

         Справа в тому, що недовговічні громадські організації часто створюються для строго визначених потреб. Наприклад, для створення ситуативних масовок або проведення сезонних акцій.

         Очевидно, що "Миряни" - це проект, який будуть використовувати в РПЦвУ суто ситуативно. Але під поняттям "використовувати", слід розуміти, що мова йде не тільки про якусь ефемерну організації, яка може адресувати свої звернення від Банкової до Фанара, організовувати форуми, круглі столи та різного роду конференції, але і в якій складаються члени. Члени, які так само можуть бути використані як елемент пропаганди. Причому не тільки в якості масового фактору і навіть не по своїй волі.

         Найбільший ефект кампанія РПЦвУ по дискредитації України і ПЦУ досягне тоді, коли з'являться серед їх прихожан умовні жертви. Наприклад, у громадській організації  вже заявили, що до кінця цього року осередки "Мирян" будуть функціонувати по всіх регіонах нашої держави.

Ось така вона, - ініціатива «Мирян».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.