Президентська неграмотність українства

31 мая 2019, 18:34
Владелец страницы
0
33

Російськомовний президент повинен розуміти, що українська в Україні – це не забаганка, а елемент національної безпеки.

Опублікована вчора президентською адміністрацією стенограма рясніє помилками. Вчителька української мови будь-якої київської школи могла би відредагувати текст. Невже зі старих кадрів Порошенка чи нових Зеленського не знайшлося жодної тямущої у мовних питаннях людини?

Але в цю проблему слід зазирнути глибше. Нас уже не дивують мовні огріхи Голови Верховної Ради України, його заступниць, голів фракцій. Та й до буцімто української президента починаємо звикати. Нехтування державною мовою призводить до нівеляції українського в Україні. Це прямий шлях до незнання українських проблем, коли серцем не відчуваєш болю українства. Тоді для тебе нічого не значить спотворене прізвище українського політв’язня, як це є в стенограмі.

Російськомовний президент повинен розуміти, що українська в Україні – це не забаганка, а елемент національної безпеки. Його наміри переглянути закон про мову, квоти на радіо і телебаченні свідчать про зворотній рух від державництва, а це однозначно зміцнює позиції “русского міра” в Україні.

Потуги Зеленського, а особливо членів його команди і так званих радників, скеровані проти українського, не отримують, як на мене, належного спротиву з боку українства. Значна частина україномовного населення сподівається від президента зниження тарифів, підвищення зарплат і пенсій, інших соціальних преференцій, а тому готова поступитися тим, що належить власне до українства і, повторюсь, становить елемент національної безпеки. У цих питаннях, як і в інших, Зеленський зайде настільки далеко, наскільки ми йому дозволимо це зробити.

 

Анатолій ВЛАСЮК

31 травня 2019 року    

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.