Ангели, демони і парламентські перевибори

14 травня 2019, 09:47
Власник сторінки
0
48
Ангели, демони і парламентські перевибори
гра в перевибори

Навіщо команді Зеленського дострокові вибори до Верховної Ради

Тема перевиборів парламенту – одна з топових останнім часом. Та і поступається вона лише залежній темі: «коли інавгурація?»
Власне з оперативної точки зору, затягування до осені дозволить команді нового Президента спихувати все погане на Верховну Раду. Це пригальмує падіння рейтингів Зеленському (а зниження рейтингів влади неминуче – не залежно від прізвищ). Але тактична вигода у тому, що перевибори зараз – це можливість отримати якнайбільшу фракцію у парламенті для «Слуги народу». Бо як показує досвід минулої кампанії – рейтинги президента падають дуже швидко. І в стратегічному вимірі– найбільша фракція у парламенті майже автоматично передбачає контроль над Урядом. А це покладе на Зеленського відповідальність за те, від чого його команда після виборів намагається відсторонитись – за комунальні, зарплати і пенсії. Але дасть справжню владу.
За поширеною думкою останній день розпуску парламенту – 27 травня. Бо ніби минулий парламент почав свою каденцію 27 грудня. Але – по-перше, ніхто точно не визначив, коли ця каденція закінчується. За Конституцією, це скликання складе повноваження тоді, коли відбудеться перше засідання нового. Вибори у нас 27 жовтня. 15 днів на встановлення результатів. 5 днів на публікацію. 30 днів на проведення першого засідання. Тому – крайній термін може бути і 16 грудня, а тому і розпуск – 16 червня. По-друге, є проблеми з підставами розпуску – офіційно про припинення діяльності коаліції не заявлено. А треба, щоб від цієї дати прийшов щонайменше місяць. Звичайно, це все лише думки, точні роз’яснення має дати Конституційний суд. Але було б бажання, - особливо якщо взяти практику минулий років і згадати як у 2004 році суд дозволив Кучмі балотуватись на третій термін.
І якщо з легальністю (юридичним обґрунтуванням) ще можуть бути питання, то з легітимністю (довіри до того, хто розпускає і недовіри до того кого розпускають), - точно ні. Народ не повстане захищати Верховну Раду, навіть якщо її буде розпущено в незаконний спосіб.
Та поки що це більше ігри у перевибори. Особливо якщо взяти запущений флешмоб - якщо відео набере 1 млн. переглядів, то майбутній президент висловиться щодо розпуску Ради. Ігри не в ефективність, а ігри в ефектність. Зеленський ніби продовжує виборчу кампанію. Та якщо на виборах він будував свою кампанію на високій недовірі до Порошенка, то зараз він намагається здобути позитив на протистоянні інституту з найвищою недовірою – Верховній Раді. Тому не залежно від того відбудуться перевибори чи ні, він, протиставляючи себе демонізованому парламенту, виграє. В плані рейтингів. Питання у тому, чи будуть рейтинги Зеленського конвертовані у реальні зміни чи нас очікуватиме 5 років «кіна» про ангелів та демонів.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Выборы,Парламентские выборы,Владимир Зеленский
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.