Чи вдасться Зеленському зупинити “русскій мір” в Україні?

12 травня 2019, 09:41
Власник сторінки
0
94

“РУССКІЙ МІР” ВЖЕ ВИКОРИСТАВ ЗЕЛЕНСЬКОГО, ЗМІВШИ ПОРОШЕНКА. ТЕПЕР РУКАМИ ЗЕЛЕНСЬКОГО ХОЧУТЬ ЗАСАДИТИ ПОРОШЕНКА, ЩОБИ ПОТІМ ЗНИЩИТИ НОВООБРАНОГО ПРЕЗИДЕНТА.

           Я не такий наївний, щоби думати, ніби Зеленському вдасться побороти олігархічну систему в Україні. Передвиборчі президентські технології тут не спрацюють, а до всіх його ноу-хау скоробагатьки ставитимуться з великою підозрою. Якщо ж це загрожуватиме їхнім статкам, чинитимуть спротив. Але якщо Зеленському вдасться бодай зламати чиновницький бюрократизм у міністерствах і відомствах, почати руйнацію монополій – це не лише послабило би олігархічну систему, а й дало би потужний поштовх розвитку української економіки.

Але це лише прелюдія. Нас цікавить розповсюдження “русского міра” в Україні. Путіну це надзвичайно важливо. Поставити Україну на коліна він зможе лише тоді, коли ідеї “русского міра” оволодіють населенням України.

За Зеленського в пику Порошенку голосувало чимало прихильників “русского міра”, які тепер вимагатимуть від нього просування в цьому напрямку. Але вже ближче до парламентських виборів з’ясується, що український президент, м’яко кажучи, не той, за кого себе видавав. Ні, не так. Не той, яким вони собі його намалювали у своїй уяві. Зеленському не вдасться довго маскуватися, підлаштовуючись під смаки й уподобання подібної публіки. Звісно, він ризикує втратити багато голосів під час парламентської кампанії, але навряд чи стане торгувати принциповими державними позиціями. Та й Європа зі США пильно стежитимуть за новообраним українським президентом, постійно нагадуючи йому про нові ймовірні кредити МВФ. А ризикувати пенсіонерами та бюджетниками навіть на догоду російськомовному населенню Зеленський не стане.

Перед Зеленським стоїть надважливе завдання: зупинити розповсюдження ідей “русского міра” в Україні. Інакше це загрожує нам втратою незалежності. Наразі він слабкий президент, щоби протистояти Путіну, – і креативні ідеї членів його команди тут не допоможуть. Без фінансового забезпечення мало політичної волі, щоби боротися з “русскім міром”. Зеленський вже задекларував інформаційну війну на території ДНР і ЛНР (про Крим я не чув), але не менших зусиль треба докласти і на іншій території України, особливо на Сході та Півдні, де найбільше проголосували за новообраного президента.

Ідеї “русского міра” тим і підступні, що роз’їдають людину зсередини. Ніби був нормальний чоловік, а наслухався кремлівської пропаганди – і дуріє. Якщо хтось думає, що “русскій мір”, це суха теорія, далека від практичних потреб, то він глибоко помиляється, бо ці ідеї щодня торкаються сердець і розумів мільйонів людей. Нема нічого практичнішого, ніж ідеї “русского міра”, покликані підпорядкувати Росії весь світ.

Зеленський, ставши президентом, щодня розв’язуватиме сотні проблем – найчастіше в ручному режимі. “Русскій мір” вже використав Зеленського, змівши Порошенка. Тепер руками Зеленського хочуть засадити Порошенка, щоби потім знищити новообраного президента. Масив інформації, щоденна чорнова робота – за всім цим Зеленський може не розгледіти підступної атаки Путіна в просуванні ідей “русского міра”. Російська паспортизація ДНР і ЛНР будуть здаватися казочкою на тлі тих грізних викликів, які Росія поставить перед Україною. Це як дві звірини, які б’ються за прихильність самки, не помічають лева, який нападає на когось із них і розриває на шматки. Тому важливо за тактикою не втратити стратегічної мети.

Порошенко протистояв розповсюдженню ідей “русского міра” в Україні безвізом, армією, мовою, вірою. Чи зможе Зеленський знайти свої фішечки – і не лише під час інавгурації?

 

Анатолій ВЛАСЮК

12 травня 2019 року

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.