Гітлер – анти-людина століття: влада та кохання

20 квітня 2019, 11:54
Власник сторінки
0
51

Фахівцям із різних галузей, які вивчають природу людини, ще слід добре попрацювати, щоб встановити, як можуть люди типу Гітлера кохати й бути коханими.

20 квітня – день народження Гітлера.

Його ім’я назавжди залишиться в історії людства. Його “слава” набагато перевершила геростратову, ставши символом людиноненависництва.

Чому народжуються такі істоти? Які мотиви їхньої діяльності? Чи притаманні їм людські якості та почуття? Взагалі: якою є природа тиранів?

На ці та подібні запитання людство поки що не може знайти задовільних відповідей. А від цього в значній мірі залежить саме існування планети Земля.

 

НА ШЛЯХУ ДО АБСОЛЮТНОЇ ВЛАДИ

 

30 січня 1933 року президент Гінденбург призначив лідера НСДАП Адольфа Гітлера рейхсканцлером Німеччини. Факт залишається фактом: демократичною країною почав керувати фашист.

Після принизливого для німців Версальського договору 1919 року філістери й бюргери жили надією на “сильну руку”, яка б підняла велику державу з колін.

У Німеччині з’являються десятки реваншистських і мілітаристських союзів, банд, партій і партійок, які потрібні були керівним класам країни для протистояння лівим силам.

1919 року Гітлер вступив до Німецької робітничої партії (його партквиток за номером сім), а вже 1921 року, повиганявши засновників, став її лідером, перейменувавши партію на націонал-соціалістичну.

Щоб надати своїм ідеям науковості, майбутній фюрер “мобілізовує” під знамена партії ... філософів. Ідеї Гегеля, Шпенглера, Шопенгауера, Ніцше про “арійську расу”, “надлюдину” тощо, висмикнуті з контексту, Гітлер припасовував до своєї антирасистської теорії.

“Постраждав” навіть Дарвін зі своєю мавпою, що в процесі еволюції перетворилася на людину: теорія соціал-дарвінізму – це перенесення внутрішньовидової боротьби на людське суспільство.

Наріжним каменем нацистської ідеології стало так зване “єврейське питання”. Євреїв оголосили винними в усіх бідах німців. Гітлер і його сподвижники зуміли перетворити побутовий антисемітизм в ідеологічну та політичну категорію, в державну доктрину. Так виникли поняття “єврейський капітал”, “єврейська демократія”, “єврейський комунізм”, “єврейська преса”, “єврейське мистецтво” тощо. Все це, були впевнені фашисти, треба було знищити, випалити вогнем.

Бути ревним поборником кардинального вирішення “єврейського питання” Гітлера змушував ... страх. Його терзали сумніви, чи не є він сам нащадком єврея. Досі не відомо, хто був дідом фюрера (батька Гітлера усиновили) – і це мучило Адольфа все життя.

До речі, наприкінці краху “третього рейху” Гіммлер, який прагнув стати наступником Гітлера, дав надсекретну вказівку своїм підопічним виявити всю правду про предків фюрера. Ті перевернули гори книг, в яких були зареєстровані народження, шлюби та смерті людей, але єврейських коренів у Гітлера не знайшли.

 

ДУХОВНИЙ НАСТАВНИК ГІТЛЕРА

 

Ім’я Гершмана Штейншнейдера невідоме пересічному читачеві. Однак цей єврей із Галичини відіграв фатальну роль в історії людства.

У час великих розчарувань і революційних потрясінь значний вплив на людей мали магія, астрологія, хіромантія та окультизм. Ті, хто прагнув до влади у всесвітньому масштабі, вповні захоплювалися цим “надбанням” цивілізації.

Після Першої світової війни центр “потойбічних наук” перемістився з Австро-Угорської імперії до Німеччини. Тому й не дивно, що ця пошесть не оминула Адольфа Шикльгрубера, майбутнього фюрера Німеччини. Вчителями Гітлера були Йорг Ланц фон Лібенфельс, монах, який заснував окультно-магічний орден “Новий орден Храму”, німецький професор Карл Гаусгофер, завідувач кафедри геополітики Мюнхенського університету й одночасно керівник окультно-магічної організації “Громада Туле” (Гітлер був її членом), Герман Вірт, керівник товариства магів “Аненербе”, Ганс Гербігер, творець так званої космологічної теорії (Гітлер нагородив його титулом “Копернік двадцятого століття”).

І все ж найбільший вплив на Гітлера справив вищезгаданий Гершман Штейншнейдер. Переїхавши з Галичини до Австрії та прибравши собі ім’я Еріха Яна Гануссена, він став актором, фокусником-ілюзіоністом, астрологом, ясновидцем тощо. Після однієї афери Гануссен вступив у конфлікт із австрійською поліцією й змушений був перебратися до Німеччини. Тут цей спритник став влаштовувати сеанси яснобачення, заснував власну астрологічну газету, що спеціалізувалася на політичних питаннях. Він вступив у фашистську партію й став агітувати за нацистських лідерів.

Зрікшись іудаїзму, Штейншнейдер-Гануссен прийняв християнство й вступив у лави штурмовиків, які винищували євреїв. Доволі швидко він познайомився з керівником штурмовиків графом Гельдорфом, а потім із заступником Гіммлера – і Гейдріхом. Через останнього Гануссен вийшов на Гіммлера, а потім – і на самого Гітлера, ставши його великим другом, довіреною особою й духовним наставником.

Кар’єра Гануссена була стрімкою, але недовговічною – з весни 1931 до осені 1933 року. Йому присвоюють звання професора окультних наук, під його керівництвом будується “Палац окультизму” зі складною шарлатанською технікою.

Але найголовніше, що Гануссен повністю керує духовним світом Гітлера, складає йому щоденні персональні гороскопи. Перед самим приходом до влади у січні 1933 року фюрер і кроку не міг ступити без галицького єврея.

Великий вплив Гануссена на Гітлера викликав люту заздрість і ненависть у тих, хто розпочинав із фюрером і кого той відсторонив на задній план. Вони приймають рішення скомпрометувати Гануссена перед Гітлером, щоб потім розправитися з авантюристом.

Відчуваючи небезпеку, Гануссен вирішує втекти до Праги. Але Гейдріх узнає про його наміри і доповідає Гіммлеру, а той –  Гітлеру.

Достеменно невідомо, хто приймав остаточне рішення щодо подальшої долі “пророка”, але Гануссен-Штейншнейдер був убитий штурмовиками.

 

“Я ЖИВУ ЛИШЕ ТВОЄЮ ЛЮБОВ’Ю”

 

Чи було в Гітлера ще щось, крім прагнення до влади? Було. Це – кохання. Фахівцям із різних галузей, які вивчають природу людини, ще слід добре попрацювати, щоб встановити, як можуть люди типу Гітлера кохати й бути коханими. Чи, може, мова йде про щось інше, протилежне цьому з найдивовижніших почуттів, яке змушує людство рухатися вперед?

Свого часу до рук американського журналіста Неріна Гана потрапили листи Єви Браун і Гітлера. Фюрер і його пасія листувалися впродовж тривалого часу. З цих документальних свідчень ми взнаємо історію їхнього взаємного великого ... кохання. І знову постає питання: чи могла кохати людина, на совісті якої десятки мільйонів людських життів, чи могли кохати його?

1929 року, коли вони познайомилися в Мюнхені у фотоательє Генріха Гофмана, Гітлеру було сорок, а Єві - сімнадцять років. Герр Вольф (“Вовк” - партійний псевдонім Гітлера) представився художником і піаністом. Вона його покохала відразу –  і він її теж.

“Дякую Богу за те, що ТИ у мене є!” – писав їй Гітлер, неодмінно передаючи Єві якийсь сувенір.

Батько Єви, Фріц Браун, не був задоволений зв’язком доньки з Гітлером, який свого часу сидів у ландсбергській в’язниці, де разом із Геббельсом відбував покарання за антидержавний путч. Але закохані не зважали на застереження батечка і потай зустрічалися.

Характерно, що сьомого вересня 1935 року батько Єви написав листа до рейхсканцлера, в якому просив не заохочувати “подальше прагнення моєї, хоч і повнолітньої, дочки Єви до самостійного життя і схилити її до повернення в лоно родини”. Якби подібне написав хтось інший, то його неодмінно чекали б смерть або концтабір. Але фюрер, щоб завоювати серце “тестя”, подарував йому гарний будиночок у центрі міста, пса Штазі (цим іменем згодом стали називати політичну поліцію в соціалістичній Німеччині), відкрив рахунок у банку з кругленькою сумою.

Проте подібні винятки робилися не для всіх. Коли сестра Єви Гретель звернулася до фюрера з проханням визволити з концтабору її приятеля, їй порадили прийти пізніше, а згодом через Бормана повідомили, що “підступний злочинець здійснив зухвалу втечу і був розстріляний охороною табору на місці скоєного злочину”. Всі все зрозуміли.

20 липня 1944 року на Гітлера здійснили замах. Лише завдяки щасливій випадковості він залишився живим. Того ж дня фюрер написав листа Єві: “Дорога, кохана, у мене все добре, не хвилюйся. Я просто трохи стомився. Сподіваюся скоро повернутись і відпочити в твоїх обіймах. Мені потрібний відпочинок, але мій обов’язок перед німецьким народом – над усе!.. Я послав тобі кітель, який був на мені у вікопомний день. Він – доказ того, що мене оберігає Провидіння і що нам більше нема чого боятися наших ворогів...”.

Єва відповіла: “Коханий, я вмираю від страху, знаючи, яка небезпека на тебе чатує. Вертайся скоріше, я відчуваю, що близька до божевілля. Тут у нас чудова погода, все виглядає таким мирним, що навіть якось незручно перед тобою... Ти знаєш, я це тобі говорила, що, якщо з тобою щось трапиться, я того не переживу. З першої нашої зустрічі я дала собі клятву ніколи не розлучатися з тобою, навіть у смерті. Ти знаєш, що я живу лише твоєю любов’ю”.

Напередодні штурму Берліна Адольф Гітлер і Єва Браун офіційно повінчались. А 30 квітня 1945 року, випивши отруту, разом пішли у Вічність...

Єва виконала клятву, дану фюрерові в тому листі?

Гітлер міг кохати?

Антилюдину століття могла кохати жінка?

 

ДИКТАТУРА І СВІТОВЕ ПАНУВАННЯ

 

Менше ніж через рік після приходу Гітлера до влади Німеччина з правової держави перетворилась у країну тотального беззаконня. Була повністю знищена демократія, заборонені всі партії та профспілки, перекреслені свободи совісті, слова, страйків, зборів, демонстрацій.

Уже на першому засіданні кабінету Гітлера 30 січня 1933 року обговорювалися заходи проти компартії. 1 лютого фюрер розпустив рейхстаг. 28 лютого після підпалу рейхстагу – заборона компартії та соціал-демократичних організацій. 21 березня Гітлер видав указ “Про зраду”. Створюються надзвичайні суди та концтабори. 29 березня - закон про смертну кару. 1 квітня - так званий “бойкот євреїв”. 26 квітня – створення гестапо. 10 травня - публічне спалення заборонених книг. Із 27 червня до 5 липня – саморозпуск усіх ще не заборонених партій, заборона створення нових партій, фактично – введення однопартійної системи. 14 липня – закон про позбавлення всіх емігрантів німецького громадянства. Гітлерівське “привітання” стає обов’язковим для державних службовців. 12 листопада – вибори до рейхстагу за однопартійною системою і референдум про вихід Німеччини з Ліги Націй. 1 грудня –  закон про забезпечення єдності партії та держави.

Менше ніж через рік Гітлер став диктатором. Тим самим він відкрив собі шлях до світового панування, розв’язав Другу світову війну, знищив десятки мільйонів людей.

“Тисячолітній рейх” Гітлера тривав ...4482 дні. Це була епоха анти-людини століття.

Великі та малі фюрери і в наш час ідуть шляхом Гітлера, забуваючи, що їх очікує наприкінці...

                      

Анатолій ВЛАСЮК

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.