Імітація пенсійної реформи

28 січня 2019, 15:59
Власник сторінки
Голова Сумської обласної організації політичної партії "Основа"
0
53
Імітація пенсійної реформи

В Україні продовжують впроваджувати пенсійну реформу.

Із 1 січня 2019 року перерахували пенсії військовим пенсіонерам. Окрім цього перерахували й тим громадянам, які досягли 65 років та мають не менше 35 років стажу, їм гарантується мінімальна пенсія у розмірі 40% мінімальної заробітної плати – а це 1700 гривень. Саме на цю суму пенсіонери заробляли більше 35 років. За ці кошти вони мають сплачувати за комунальні послуги, харчуватися та купувати ліки. Аби прожити місяць на «збільшену» пенсію у розмірі 1700 гривень, людям доводиться просити допомоги у держави у вигляді субсидії, дехто навіть продає власні речі аби заробити хоча б якусь копійку на хліб. А ось середня пенсія по Україні за рік зросла ж на 165 гривень и становить 2645 гривень.

Реформа підвищила не лише розмір пенсій, а й пенсійний вік. Із 1 січня 2018 року, чоловіки можуть вийти на пенсію в 60, а жінки в 58 років за умови наявності страхового стажу. Починаючи з цього року на пенсію можуть вийти ті, хто має не менше 26 років страхового стажу. Мінімальний страховий стаж буде збільшуватись на 1 рік протягом 10 років. Поки не складе 35 років у 2028 році.

За підрахунками Мінсоцполітики в 2018 році 85% українців зможуть вийти на пенсію в 60 років, а вже через 10 років, відсоткове відношення зменшиться до 55% . Інші 45 можуть розраховувати лише на соціальну допомогу менше 1 тисячі гривень.

А ось ті хто вийдуть на пенсію у 2019 році на перерахунок можуть не розраховувати вони будуть отримувати як і раніше орієнтуючись на прожитковий мінімум недієздатних осіб. Вони будуть отримувати 1497 гривень, адже проіндексують лише ті пенсії, які були призначені до 2019 року. Тож мінімальні пенсії «молодих» пенсіонерів навіть після подвійного підвищення прожиткового мінімуму можуть бути нижчими аніж пенсії тих, кому «мінімалка» була нарахована до 1 січня 2019 року.

Проте ні на 1700, ні на 1500 пенсіонер не зможе гідно прожити місяць, бо більшість коштів йдуть на лікування та комунальні послуги, на усе що залишилось люди просто виживають.

Уся ця «пенсійна реформа» лише імітація, яка нічого на краще не змінює, підвищення на 200 гривень – це неповага до людей, які чи не усе своє життя працювали на нашу державу. Все своє свідоме життя людина плідною працею піднімає добробут держави податками, які вона сплачує і коли людина вже в зрілому віці держава повинна забезпечити його гідну старість, але фактично цього не відбувається.

Ми вважаємо, що влада принижує своїх громадян тим, що змушує їх оформлювати субсидії. Перш за все необхідно знижувати тарифи, аби люди не віддавали більшу частину свого доходу за комунальні послуги. А ось середня пенсія в Україні, згідно з програмними положеннями партії «Основа», повинна бути не менше 10-12 тис. грн. Мінімальну пенсію необхідно встановити на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму (в цінах листопада 2018 року – не менше 4313 грн.)

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.