В Україні підвищили мінімальну заробітну плату: чого насправді чекати?

18 січня 2019, 13:35
Власник сторінки
Голова Сумської обласної організації політичної партії "Основа"
0
114
В Україні підвищили мінімальну заробітну плату: чого насправді чекати?

З 1 січня 2019 року в Україні підвищили рівень мінімальної заробітної плати на 12,1%, відтепер вона становить 4170 гривень. Підвищили не суттєво усього на 447 гривень.

Згідно з бюджету на 2019 рік розмір мінімальної заробітної плати залишиться незмінним упродовж всього року і навіть якщо запланують збільшення, то це може відбутися не раніше 2-го кварталу. Однак, необхідно розуміти, що з вирахуванням усіх податків, на руки українці будуть отримувати приблизно 3360 гривень.

Слід зазначити, що це підвищення стосуватиметься лише тих, хто отримує «мінімалку», таких в Україні згідно з даних Держстату 3 мільйони, а це 7% українців. Разом з тим зростають і ціни на тарифи на усі енергоносії та продукти, тож суттєвих змін громадяни не відчують, можливо навіть і навпаки.

Для порівняння найвищі показники законодавчо встановленого мінімального заробітку спостерігаються в таких країнах Європи:

Люксембург - 1923 євро;

Бельгія - 1 502 євро;

Нідерланди - 1480 євро;

Німеччина - 1360 євро.

У Польщі також з початку року для всіх робітників в країні підняли мінімальну зарплату Вона становить 2250 злотих (16 тисяч 550 гривень), що майже в чотири рази більше ніж в Україні. Якщо порівняти погодинну оплату то вона також майже в чотири рази більша ніж в Україні: 14,7 злотих (100 гривень) у Польщі та 25,13 гривень в Україні. Тож, не дивно, що більшість наших громадян прагнуть поїхати за кордон на заробіток, аби забезпечити собі гідний дохід.

Разом із зарплатою в Україні виріс і прожитковий мінімум. Так у січні 2018 року він складав 1700 гривень, у липні 1777 гривень, то з початку 2019 його підвищили до 1853 гривень.

Сміливо можу стверджувати, що у держбюджеті на 2019 рік закладене не підвищення заробітної плати, а погіршення рівня життя українців. Ні на мінімальну заробітну плату, ні на прожитковий мінімум українці прожити не можуть. Майже усе, що заробляють віддають за комунальні послуги, все що лишилось економлять на їжу.

Зараз культивується міф: «дайте людям свободу і вони будуть щасливі». Про яку свободу можна говорити, якщо у людини немає банальних засобів для того аби утримувати свою сім'ю, сплачувати за комунальні послуги, купувати продукти харчування. Якщо людина не має засобів для існування, то про яку свободу можна говорити.

Ми вважаємо, що необхідно створити щонайменш 2 мільйони робочих місць в країні із гідною оплатою праці. Підприємствам, які закрились необхідно видавати безпроцентні кредити, аби ті відновили свою діяльність, як результат на роботу зможуть повернутися мільйони працівників. Для створення нових робочих місць необхідно підтримувати функціонуючі підприємства. А саме видавати їм кредити під маленький відсоток для розширення виробництва. Розмір мінімальної заробітної плати в Україні повинен бути щонайменш вдвічі більший, а середня заробітна плата для людей праці повинна складати 20-15 тисяч гривень.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.