Анастасія Попсуй: «Жіночий міст до Брюсселя»

19 листопада 2018, 14:03
Власник сторінки
В. о. міського голови - Секретар Ірпінської міської ради
0
33

Коли говорять про міжнародні зв’язки, нерідко використовують образ моста. Міст, про який ідеться зараз, сполучає Україну і Євросоюз.

Один його кінець – у Брюсселі, а саме в Європейському парламенті. Другий – в Ірпені. Також цей міст має ще одну цікаву особливість: він… жіночий.

Збудувала його Анастасія Попсуй. Перші опори міжнародного «шляхопроводу» з’явилися минулої осені, коли очолювана нею Європейська асамблея жінок-депутатів провела Всеукраїнський конкурс «Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад». Він відбувся за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та завдяки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів. Участь у змаганні ідей узяли активні жінки з різних сфер: депутати, бізнесвумен, учені, громадські активістки, які на той час уже зробили щось помітне для розвитку своїх громад. На конкурс вони представили власні проекти. У листопаді 2017 року переможниць нагороджували у Верховній Раді України в рамках урочистостей з нагоди Дня жіночого підприємництва. Найцікавіші конкурсні проекти вийшли у світ окремою збіркою.

Але на цьому заохочення для ініціативних українок, які намагаються бути корисними своїм громадам, не закінчилися. Найкращі конкурсантки були нагороджені ще й закордонною поїздкою, і не куди-небудь, а до Європарламенту. Цілий тиждень вони перебували в самому епіцентрі європейської політики, зустрічалися з депутатами, урядовцями, мерами міст, міжнародними фахівцями з гендерної рівності. Зокрема, багато вражень в українок залишилося від спілкування з євродепутатом Чобо Шоугором, який представляє в Європарламенті угорську меншину Румунії. Він працював у комітеті з гендерної рівності. Під час зустрічі чимало говорилося про проблему збереження ідентичності в мультикультурному середовищі.

Одним із найяскравіших моментів стажування став круглий стіл на тему «Жінки на керівних посадах компанії: що було досягнуто та як рухатися вперед у майбутньому?», проведений у Європарламенті однією з найпотужніших жіночих організацій Європи – «Європейським Жіночим Лобі» – за підтримки євродепутата з Австрії Анжеліки Млінар.

Надзвичайне враження справила на українських активісток зустріч із політиком з Німеччини Ребеккою Гармс – за словами Анастасії Попсуй, «найпотужнішим лобістом України в Євросоюзі». Вона є членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС. Депутат розповіла, що наступного року не балотуватиметься до Європарламенту, а зосередиться на питанні покращення життя в Україні. При цьому вона навіть не виключає можливості переїзду до нашої країни.

Під час зустрічі на пропозицію української делегації Ребекка Гармс написала заяву про вступ до Європейської асамблеї жінок-депутатів. «Для нас це визначна подія! Тепер нам буде легше лобіювати демократичні зміни в нашій країні на місцях і надихати жінок іти на вибори», – прокоментувала цей крок Анастасія Попсуй.

Як уже повідомляв «ІВ», перебуваючи в Брюсселі, в. о. Ірпінського міського голови передала координатору гендерного напрямку в Раді Європейських муніципалітетів і районів Джеймі Джаст свідчення того, що Ірпінь долучився до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. До цієї Хартії Ірпінська міська рада приєдналася в липні цього року.

«За прикладом Європи, в політиці має бути більше жінок. І ми маємо підтримувати одна одну в цій непростій справі. Наші великі серця і прагнення змінити світ на краще сильніші за інформаційні маніпуляції наших опонентів. І наші добрі справи яскравіші за популізм багатьох чоловіків. Сподіваюся, ви надихнулися на рішучі дії й політичну активність», – написала після поїздки на своїй сторінці у Facebook Анастасія Попсуй і повідомила, що незабаром буде оголошено новий конкурс найкращих жіночих ініціатив.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.