Відновлення духовності та моральності – ключові передумови для розбудови України

16 листопада 2018, 12:18
Власник сторінки
Народний депутат України
0
51
Відновлення духовності та моральності – ключові передумови для розбудови України

Відновлення духовності та моральності – ключові передумови для розбудови успішної і процвітаючої України

12 листопада відбулося урочисте засіданні з нагоди 10-річчя діяльності Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Як людина, яка в своїй парламентській роботі значну увагу приділяє питанням духовності і моральності не можу не висловити вдячність всім, хто вже багато років працює у цій дуже відповідальній та чутливій сфері, а Громадська ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України є одним з провідних центрів такої роботи у нашій країні.

Метою її діяльності є створення ефективних організаційних та правових умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення відкритості діяльності Міністерства освіти і науки України, врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання його рішень, сприяння всебічному забезпеченню свободи совісті та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі освіти, підтримання постійного діалогу із Церквами та релігійними організаціями, більш ефективного використання їхнього потенціалу у виховному процесі.

Приємно відзначити, що робота Громадської ради протягом усіх 10-ти років її діяльності була дійсно системною та ефективною. В цьому ключова заслуга як представників релігійних об’єднань – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, так і керівництва та працівників Міністерства освіти і науки та його установ, закладів освіти, громадських і благодійних організацій, що працюють у даній сфері.

Слід окремо відзначити подвижницьку роботу голови Громадської ради – Марущенка Володимира Станіславовича, народного депутата України V-VI скликань та заступника голови Решетнікова Юрія Євгеновича – голови Державного комітету України у справах національностей та релігій у 2009-2010 рр., члена Ради директорів Української асоціації релігійної свободи, кандидата філософських наук.

Серед головних досягнень Громадської ради за час її діяльності слід відзначити:

  • сприяння затвердженню Міністерством програм з предметів духовно-морального спрямування, а також програми виховання на засадах християнських цінностей у дошкільних навчальних закладах;
  • запровадження можливості викладання курсів духовно-морального спрямування за рахунок годин інваріантної складової у Типових навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня;
  • сприяння законодавчому встановленню права релігійних організацій засновувати заклади освіти;
  • сприяння закріпленню у Законі України «Про вищу освіту» можливості державного ліцензування та акредитації вищих духовних навчальних закладів при збереженні їх особливостей;

Окремо варто зупинитися на співпраці Громадської ради з міжфракційним депутатським об’єднанням «За духовність, моральність та здоров'я України», членом якого я також є.

Зазначене міжфракційне об’єднання очолює народний депутат Унгурян Павло Якимович, який вже третє скликання Українського Парламенту є його провідником.

Міжфракційне об’єднання має на меті об’єднати народних депутатів навколо формування духовних цінностей в Українському суспільстві.  Крім того, наше завдання – прийняття законів, які будуть сприяти зміцненню моралі, духовного та фізичного здоров'я нації, перешкоджанню негативним явищам, які мають місце в Україні.

На мою думку, духовне відродження Українського суспільства зможе стати основною рушійною силою для суспільно-політичних, соціально-економічних та інших перетворень в Україні.

Наше міжфракційне об’єднання є майданчиком, який сприяє розгляду і просуванню законодавчих ініціатив  з питань духовності і моральності в Українському Парламенті і завжди готове працювати з пропозиціями вашої Громадської ради.

Переконаний, що спільними зусиллями таких організацій як Громадська ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Міжфракційне депутатське об’єднання «За духовність, моральність та здоров'я України» кризу духовності і моральності в нашій країні буде подолано, що стане ключовою передумовою для розбудови успішної та процвітаючої Української держави.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.