Чесна конкуренція на ринку допоможе зменшити ціну на газ

26 октября 2018, 15:59
Владелец страницы
Народний депутат України
0
106

Чесна і прозора конкуренція на ринку допоможе запобігти інфляції і зменшити ціну на газ

Звичайно МВФ не відмовиться від того, щоб вимагати від України збалансування доходів і видатків, щоб собівартість газу, включаючи усі податки і транспортування, була покрита його ціною. Ця їх політика не є новою, але разом з тим, мені здається, наш уряд, і влада в цілому, повинні виходити з іншої арифметики, а саме з того, скільки громадяни можуть реально платити.

Подорожчання залежить від декількох показників, серед яких обсяги грошової і товарної маси. Якщо б у нас зростала кількість вироблених в Україні товарів та послуг, то відповідно зростала б кількість забезпечених товарною масою коштів, які б були в економічному обороті. Тоді б інфляції не було. На жаль, ситуація зворотна.

На моє переконання ми не повинні "вигадувати велосипед" і сварити МВФ. У МВФ проста політика: збалансуйте доходи і видатки, скільки заробили – стільки і витрачайте. Створюйте умови для зростання економіки, зменшення собівартості продукції і залучення інвестицій. Головне – це умови для створення конкурентного ринку, в тому числі енерго-ринку. Якщо ми хочемо максимальної якості послуги чи товару, в тому числі і газу, мінімальної ціни на нього, то ми маємо створити прозору і чесну конкуренцію. Якщо ви хочете це зробити, будь ласка, ліквідуйте монополістів, не регулюйте штучно ціни, тоді можете давати субсидії.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.