Чи потрібна Україні офіційна мова?

01 жовтня 2018, 11:18
Власник сторінки
Голова Сумської обласної організації політичної партії "Основа"
0
113

На сьогодні у Конституції України відсутнє таке поняття, як «офіційна мова», що вимагає проведення відповідної законодавчої роботи.

Дієвим кроком на шляху вирішення мовної проблеми вважаю надання статусу офіційної для англійської та російської мов.

Тим, кого тема російської мови в Україні дратує, хочу нагадати, що, по-перше, йдеться не тільки про статус мови і відповідні формальності, а про мільйони російськомовних українців.

По-друге, Україна де-факто - двомовна країна. Причому провести чітку лінію між російськомовними та україномовними громадянами не так вже й просто. Більше того, сучасна молодь, як правило,  вільно володіє двома мовами.

По-третє, треба вже зараз думати про те, що ми будемо робити після повернення під український суверенітет непідконтрольної частини українського Донбасу і Криму, які механізми пропонувати? Тотальну українізацію Донбасу і Криму? Такий підхід вважаю абсолютно неприйнятним.

Що ж стосується англійської мови, то очевидно, що вона має бути визнана офіційною у нашій країни, якщо ми прагнемо інтегруватися в сучасний світ.

Звичайно, це непросте завдання, але цей шлях потрібно пройти, адже не зважаючи на все інше, знання англійської надасть нашим громадянам ще й суттєву конкурентну перевагу.

Для прикладу, більш ніж в 50-х країнах світу англійська є офіційною, у 101-й країні світу дві і більше офіційні мови. Понад мільярд людей використовують англійську як другу мову спілкування, 90% всієї текстової інформації в світі представлено англійською. Вона вважається основною мовою Інтернету, її використовує весь світ інформаційних технологій.

Ще в 2003 році Україна ратифікувала Європейську хартію захисту регіональних мов і мов меншин. Беззаперечно, що етнічну більшість у нашій країні складають українці. Однак є регіони, де компактно проживають представники інших етносів, які спілкуються на мові своєї нації.

Наприклад, на Закарпатті у 2012 році проголосували за надання статусу регіональних мов угорській, румунській та русинській мовам.

В Україні, на мою думку, так само повинні бути захищені права й інших мов - білоруської, польської, словацької, грецької…

В той же час, державі потрібно чітко визначити, що, по-перше, статус регіональної або мови меншини не повинен звільняти носіїв цієї мови  від знання державної. По-друге, статус регіональної мови повинен встановлюватись тільки через локальний референдум, через певні механізми, та ні в якому разі не насаджуватись зверху.

Україна більше не має потерпати від мовних конфліктів.  Наша мета - гармонізувати відносини, як у середині країни, так і з сусідами, вибудовуючи їх на основі взаємних інтересів і рівності прав.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.