Життя після ЗНО

16 июля 2018, 13:29
Владелец страницы
Директор Київського молодіжного центру
0
3904
Життя після ЗНО

Міністерство освіти України кожен рік вносить зміни в правила проходження Зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) та правила вступної кампанії до вищих навчальних закладах.

У 2018-му їх основною метою стало створити для всіх абітурієнтів рівні умови. Та чи дійсно нововведення полегшали життя абітурієнтів?

В цьому році абітурієнти обирали предмети із нового затвердженого переліку ЗНО, і це стало першою проблемою, з якою стикнулися школярі, які навчалися російською мовою. Адже російську мову виключено із цього переліку. Для випускників 2016-2017 років, які мають сертифікат із російської мови, це також стало проблемою, так як довелось  пройти тестування з іншого предмета.

Нагадаю, що раніше в Інституті освітньої аналітики розповіли, що станом на початок 2018 року у загальноосвітніх навчальних закладах України здійснюється навчання 6-ма мовами. Державною мовою освіту здобуває майже 92% українських школярів, російською - 7% учнів. І менш ніж 1% українців навчається румунською, угорською, польською та молдавською мовами.

Також зміни торкнулися отримання сертифікату з іноземних мов. У них була включена ще одна частина – аудіювання. В Умовах прийому на 2018 рік було зазначено, що тестові завдання з іноземної мови будуть мати два рівня складності: академічний і профільний. Звісно, це створює нерівні умови для абітурієнтів при вступі. Слід наголосити, що сертифікати отримані в 2016, 2017 році будуть недійсними для подачі цього року.

Чи є вищезазначені зміни до ЗНО ефективними?  Час покаже. Хочеться сподіватися, що невиправдані зміни буде враховано, потреби всіх абітурієнтів буде почуто, і нові зміни дійсно будуть корисними для майбутніх студентів. Що стосується розвитку освіти, то є надія, що уряд буде працювати над тим, аби сертифікати ЗНО, прийнамі з іноземних мов, були дійсними на міжнародному рівні. А поки бажаю успіху всім абітурієнтам, адже вже минулого тижня розпочалась кампанія із подачі заяв та документів до ВНЗ країни, що триватиме до 26 липня 2018 року.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Куценко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.