Руслан Демчак – президентський пасинок, намагається приватизувати Держзембанк

10 ноября 2015, 19:23
Владелец страницы
2
136
Руслан Демчак – президентський пасинок, намагається приватизувати Держзембанк

Згідно постанови Уряду, ще від вересня 2014 року, утворено ліквідаційну комісію Публічного акціонерного товариства «Державний земельний банк».

Із першого дня створення Земельний банк не працював. Хоча на нього було витрачено більше 120 млн. грн. із державного бюджету. Ряд вітчизняних та міжнародних експертів визнали його неефективним та не ринковим. 

Так нинішній заступник міністра аграрної політики та продовольства Володимир Лапа в інтерв’ю РБК зазначав про неконституційність діяльності такої установи як Земельний банк: «В Конституції чітко написано, що землями державної і комунальної власності від імені держави розпоряджаються органи державної влади і місцевого самоврядування, а не єдина установа така, як Земельний банк».

Також він відзначив наявність проблем пов'язаних із роботою Земельного банку. Наприклад, якщо землі, які раніше управлялись райдержадміністраціями, будуть передані до статутного фонду Земельного банку, відповідно, доходи від здачі їх в оренду буде отримувати банк. Це автоматично означає, що зменшиться ресурсна база для наповнення місцевих бюджетів. І ніхто не говорить, яким чином вона буде компенсуватись.

До початку ліквідації в оперативне управління Земельного банку мало бути передано всі наявні землі державної та комунальної власності загальним обсягом більш як 10 млн. га., для прикладу розмір всієї Швейцарії складає 4,1 млн. га.

9 листопада стало відомо, що депутат від провладної фракції Руслан Демчак прагне зупинити ліквідаційний процес та приватизувати Державний земельний банк, за 150 млн. грн. це із загальною ресурсною базою банку у більш як 27 млрд. грн.. Але не лише в вартості полягає нарізне питання до депутата від БПП, найголовніше - як може бути приватизовано структуру, яка буде займатись управлінням державних земель загальною площею в шосту частину країни.

За умов приватизації Земельний банк нагадуватиме більше феодальний механізм, який нівелюватиме будь-які децентралізаційні гасла Президента Петра Порошенка та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана. Чому Демчак зробив такий хід не зрозуміло. Або керівництво держави вирішило відмовитись від децентралізації та скорегувати свій курс на концентрацію всієї влади у Києві, або Демчаку доручили феодалізувати  сільське населення країни.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.