ЯК РОЗБУДУВАТИ ХРИСТИЯНСЬКУ ДЕМОКРАТІЮ В УКРАЇНІ?
29 жовтня 2015, 09:40
Власник сторінки
Народний депутат України
В попередніх публікаціях були розглянуті питання "Яку модель розбудови України обрати?" та "Наші цінності – християнсько-демократичні". Перейдемо до конструювання моделі християнської демократії.
1. Платформа для християнської демократії
Враховуючи, що обрана модель є поєднанням двох фундаментальних і, водночас, відмінних світоглядних платформ – християнської і демократичної, потрібно визначитися, яка з них буде базовою.
Тисячолітня історія нашої державності в різних її формах і проявах, а також фундамент, завдяки якому вдалося зберегти національну ідентичність, дає переконливу відповідь – саме християнство і тільки воно може стати платформою, на якій може бути розбудоване і українське суспільство, і держава.
Досвід успішних країн ХХ і ХХІ століть однозначно вказує, що (коли не брати до уваги країни, економіка яких базується переважно на експорті природних ресурсів, передусім, нафти) лише держави з демократичною формою правління можуть досягти високого рівня суспільного, культурного, соціального та економічного розвитку (при чому у відносно короткі строки – протягом кількох десятиліть). Саме розвинутий демократичний політичний режим забезпечує високий рівень конкурентоспроможності продуктивних сил як в середині країни, так і на світових ринках. Навіть у сфері культури такі країни виходять на провідні позиції.
Таким чином, ми пропонуємо, взявши за основу християнство як органічну для нашого народу світоглядну і морально-етичну платформу, включити до моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України ті демократичні цінності, які узгоджуються з християнством.
Тобто пропонується обрати з усього широкого спектру демократичних принципів, ідей, стандартів винятково ті з них, що можуть бути органічно впроваджені в християнському суспільстві.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.