Президентська партія виграла на Вінниччині 80% округів до обласної ради

28 октября 2015, 17:00
Владелец страницы
0
55

За попередніми підрахунками, команда «Блоку Петра Порошенка «Солідарності» набрала на виборах до Вінницької обласної ради близько 30%, випередивши найближчого конкурента майже у два рази

Таким чином, у БПП-Солідарності буде найбільша в обласній раді фракція. Але чи є цей успіх беззаперечним? Чи вистачить третини місць для повної підтримки ініційованих владою реформ. Чи не перетвориться у такому випадку Вінницька обласна рада у місце постійних з’ясувань стосунків між представниками різних політичних сил? Тим більше, що ті партії, представники яких отримали депутатські мандати, використовували в агітації опозиційні гасла.

Нескладний математичний аналіз на основі результатів паралельного підрахунку показує реальний рівень довіри області до політичних партій. Так з усіх 100% всіх виборчих округів (84) по 1 округу виграли кандидати від «Аграрної партії», «Нашого краю», «Опозиційного блоку» та «Свободи» - це трохи більше одного відсотку від загальної кількості виборчих округів. 13 округів виграла партія «Батьківщина», що складає близько 15% від загальної кількості. І відповідно 67 округів виграла партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», що склало приблизно 80%.

І навіть при таких потужних результатах частина вінницького політикуму, яка перед виборами прагматично обрала для себе образ «опозиції» розпочала звичну для себе діяльність – гонитву за посадами. Так на сьогодні йдуть активні кулуарні зустрічі та намагання домовлятись між різними (потенційно прохідними партіями до обласної ради) за спільні вимоги до влади стосовно низки «жирних» посад при обласній раді.

А на різного роду опозиційних та псевдо-опозиційних сайтах вже запущена зовнішня інформаційна завіса для підкилимних домовленостей: «Партія Президента не спромоглася набрати абсолютну більшість в області, яка традиційно підтримувала команду Петра Порошенка».

Та спромоглася. Критики свідомо звертають увагу суспільства на інші цифри. Кандидати від «Блоку Петра Порошенка «Солідарності» перемогли у 67-ми (!) округах з 84-х. Тобто: по-перше, за умови збереження попередньої змішаної виборчої системи, мали б абсолютну більшість у радах усіх рівнів; по-друге – така підтримка свідчить про рівень довіри вінничан до команди Порошенка-Гройсмана.

Чи набирала якась політична сила на Вінниччині кращий результат? Як показує історія – ні.

Лише в 2006 році, на піку рейтингової популярності Юлії Тимошенко БЮТ набрав 29,6% тобто трохи менше ніж сьогодні БПП. Але за старої системи виборів біло-сердешні отримали тоді 44 мандати. Партія лідера «Помаранчевої революції» Віктора Ющенка – «Народний Союз «Наша Україна» - набрала трохи більше 15%.

Якщо змоделювати поточні результати виборів до обласної ради на закон, діючий в 2010 році, склад обласної ради виглядав приблизно так:

Розгадка цього казусу проста. Щоб невеличкі партії, з декількома активними політиками мали представництво у місцевих радах, Верховна Рада, за ініціативи «Блоку Петра Порошенка «Солідарності» ініціювала прийняття нового закону про місцеві вибори. «Відкриті списки» унеможливлюють використання адміністративного ресурсу та відкривають можливості для проходження у місцеві ради навіть тим партіям, яким не під силу змагатися на рівні всієї області.

Влада, таким чином, сама себе обмежила. «Регіонали» в аналогічній ситуації звикли «ламати через коліно», коли в кожному виборчому окрузі балотувався місцевий олігарх, який елементарно «засівав» округ «гречкою».

Нинішня команда Президента свідомо відмовилася від абсолютної більшості, натомість зафіксувала готовність до координації зусиль з усіма демократичними і конструктивними політичними партіями. З усіма кандидатами.

Політичні партії отримують можливість пропонувати не абстрактні і заздалегідь нездійснені гасла, а працювати над реальними програмами розвитку регіону, сприяння мешканцям області.

Хіба не такою була мета запровадження системи «відкритих списків»?

Отже, показником для президентської партії є не 30% місць у новому складі обласної ради, а 67 виграних виборчих округів.

«Насправді, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» є дуже молодою партією, історія якої після об’єднання з «УДАРом Віталія Кличка» триває лише декілька місяців. 30% є дуже непоганим стартовим результатом. Ще раз підкреслюю – стартовим. Попереду – кропітка робота на благо громади, яка тільки і може дати оцінку нашій діяльності на виборах. Причому ми уже заявили, що готові взяти на себе відповідальність за розвиток області. А перемога в 67 округах є лише черговим підтвердженням довіри до команди Президента з боку мешканців Вінниччини. За це їм велика вдячність», - зазначив з цього приводу керівник обласного виборчого штабу "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" у Вінницькій області Віктор Вікалюк.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.