ВІДКИДАЄМО ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ

27 августа 2015, 15:47
Владелец страницы
журналіст, громадський діяч
0
144

Новий закон про місцеві вибори передбачає гендерну квоту – не менше 30% представників однієї статі. Статистика: більшість політичних посад займають чоловіки. Тож тепер партійні штаби у пошуках жінок

Наявність яскравих жіночих постатей на сучасному політичному олімпі - зрозумілий і доцільний факт, оскільки саме жінка здатна тонко відчувати і розуміти суспільні потреби, має гостре несприйняття соціальної несправедливості та досить часто виявляє силу, далекоглядність і витривалість, якими далеко не кожен чоловік міг би похизуватись. 

Історія закарбувала не один десяток імен відомих жінок, що промайнути яскравими сателітами на суспільно-політичному небосхилі, чий внесок не потребує коментарів і не викликає сумнівів: Мадлен Олбрайт, Маргарет Тетчер, Індіра Ганді і, звісно ж, багато інших. Свого часу кожній з них доводилось розпочинати свій успішний шлях з одного і того ж - з доведення світу аксіоми, що її мужність і розум можуть і повинні слугувати суспільству, особливо в часи складних соціальних змін. І сьогодні жіноча мудрість, витривалість, і рішучість - це те, чого так потребує Україна в часи свого буремного оновлення. Недаремно образ нашої країни часто зображується у вигляді молодої дівчини, що несе в своїй душі прагнення до чистоти, свободи, рівності, прямує з високо піднятою головою в майбуття, яке сама собі будує. Напевно, варто прислухатись до таких підсвідомих асоціацій українців, а що як саме жінка з її тонким природним чуттям відродить Україну?


Тендітне українське жіноцтво наразі гостро реагує на все, що відбувається в країні. "Берегині" докладають шалених зусиль у різних сферах, встигаючи поряд із виконанням обов'язків щодо збереження сімейного вогнища займатись важливими громадсько-політичними справами. Приємно усвідомлювати, що охопити свій "фронт робіт" в суспільному житті особливо прагнуть молоді жінки, яким не бракує ідей, розуму, сил та можливостей задля впровадження позитивних соціальних змін.

Вже найближчим часом участь жінок у нашій політиці перейде на вищий рівень, а відтак – вплив жінок на процеси в політичному та соціальному житті стане значно вагомішим. Місцеві вибори, що пройдуть 25 жовтня 2015 року, дадуть нам незвичний гендерний склад рад. Сподіватимемось, що ці зміни будуть на краще!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: вибори,гендерне питання,політика і жінки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.