Підсумки місяця роботи губернатора миру на Вінниччині Валерія Коровія

28 марта 2015, 14:17
0
18
Підсумки місяця роботи губернатора миру на Вінниччині Валерія Коровія

Лише за місяць новому очільнику Вінниччини Валерію Коровію вдалося досягнути миру з політичними опонентами, налагодити діалог з громадою та зробити рішучі кроки у боротьбі з корупцією в області.

При ньому запрацювала громадська рада при ОДА. Його намагалися представити недоброзичливі вічні місцеві опозиціонери як економіста-популіста від "вінницького клану ", проте він почав роботу саме із очищення кадрів, причетних до корупційної. Без піару у соцмережах, без голосних заяв у ЗМІ, Коровій розпочав мирний етап реформування Вінниччини і вже за місяць має наочні результати роботи.

27 лютого 2015 року на офіційному сайті Президента України було опубліковано Указ № 114/2015: «Призначити Коровія Валерія Вікторовича головою Вінницької обласної державної адміністрації». Згодом, особисто представляючи новопризначеного посадовця, Петро Порошенко підкреслив: «Перше завдання: діалог з суспільством і народом. Такий діалог нам потрібен, як повітря».

Сказано це було у контексті того, що депутатські групи в обласній раді пересварилися одна з одною та з керівництвом в особі Сергія Свитка, при чому кожна з цих груп намагалася залучити до протистояння групи активістів. Наслідки відомі – штурм адміністративної будівлі обласної ради 6 грудня минулого року та взаємні звинувачення у ЗМІ.

Проте очевидно, що одними «миротворчими» функціями завдання Валерія Коровія на посаді голови ОДА не вичерпувалися. Відомий економіст Коровій розглядався експертами та пересічними громадянами як антикризовий менеджер, який докладе максимум зусиль, щоб не лише стабілізувати ситуацію в області, а й перетворити аграрний регіон на локомотив розвитку України.

Здавалося б, обсяг завдань більш ніж повний. Стабілізувати ситуацію в політичній та економічній сферах. Всього лише… Проте з’ясувалося, що стиль роботи нової команди став не прогнозованим для місцевих ЗМІ. Питання політичної злагоди було вирішено навіть не впродовж наступних тижнів, а за декілька годин.

Представникам протиборчих груп було просто і переконливо доведено, що конкуруючих груп на теренах Вінниччини немає, а працювати будуть усі на розвиток краю в єдиній команді. Сергій Свитко став з’являтися на усіх заходах, ініційованих виконавчою владою, і питання політичного розбрату відпало само собою. Без вмовлянь у пресі. Без багатогодинних переговорів. Без взаємних звинувачень і скарг.

Історія стосунків нової регіональної влади зі ЗМІ тим більш показова. Новий голова облдержадміністрації категорично відмовився від статусу популярної у недійному полі персони. Модний нині стиль роботи чиновників, які одержавши посаду, негайно стають героями соціальних мереж та виступають з піар-ініціативами, виявився чужим для вінницької команди. Прозорість і публічність, як з’ясувалося, аж ніяк не означають настійливу саморекламу у комунальних медіа-ресурсах.

Натомість нове керівництво області зробило декілька кроків, які від нього не очікував ніхто. На «гарячому» було спіймано за хабар і затримано керівника департаменту соціального захисту. Подібна акція в області, яка за десятиліття обросла групами кланів та приятелів у владі, виглядало як нонсенс. Шок чиновників помножувався на те, що Коровій багато років працював заступником та першим заступником в обладміністрації, а тому його вважали «своїм» у вінницьких владних колах.Але з’ясувалося, що практика покривання «своїх» більше не працює. Після цього було затримано і чиновника сільгоспінспекції, і декількох хабарників у медичних закладах області; зроблено подання і на заміну декількох посадовців обласного значення.

Такими діями Коровій чітко продемонстрував усім, хто намагався «пересидіти» непрості часи, втішаючи себе тим, що «вінницьких» чіпати не будуть. Поняття «вінницькі» більше немає, і новий голова ОДА закріпив за собою статус «людини Президента», для якого усі місцеві кланові традиції та норми жодного значення не мають.

В цілому ті, хто очікував сенсації від нового керівництва області, будуть розчаровані. Замість медіа-активності – рутинна чиновницька робота. Замість публічних покарань – реальна відповідальність чиновників. Замість нової хвилі політичного протистояння – мовчазна консолідація партійних угрупувань.

Вінницька область неочікуване швидко увійшла у той ритм роботи, у якому вона відчуватиме себе найбільш комфортно – стабільності і злагоди.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.