Вінницький нардеп Домбровський домагається не зменшувати «зелений тариф»

17 марта 2015, 12:03
0
11
Вінницький нардеп Домбровський домагається не зменшувати «зелений тариф»

У Верховній Раді готується розгляд законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії".

Його розроблено групою депутатів під координацією першого заступника комітету ВР з ПЕК Олександра Домбровського. Закон має захистити інвесторів «зеленої енергетики».
Депутати пропонують:
- ввести єдину для всіх видів альтернативних джерел енергії формули розрахунку «зеленого» тарифу;
- скасувати пільги щодо приєднання об’єктів електроенергетики, що здійснюють виробництво електроенергії з альтернативних енергоджерел;
- скасувати вимоги щодо місцевої складової для всіх типів виробництва електрики з альтернативних джерел енергії.
Замість цього законом передбачено введення спеціальних надбавок до «зеленого» тарифу у разі застосування під час будівництва об’єкта альтернативної електроенергетики обладнання українського виробництва.
Олександр Домбровський повідомив, що в законопроекті захищені права інвесторів. 
«Коефіцієнти «зеленого» тарифу для об’єктів електроенергетики, які будуть введені в експлуатацію після 1 квітня 2015, знижені з урахуванням актуальної вартості технологій виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) із збереженням адекватного рівня рентабельності таких проектів для підтримки інвестиційної привабливості галузі. Оскільки ціни на обладнання для ВДЕ останні роки впали, нові станції будуть використовувати більш низький тариф», - сказав народний депутат.
Ключовими і перспективними інвесторами на ринку відновлюваної енергії в Україні вважаються китайська державна корпорація СНБМ і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку.
«Зелений» тариф є ефективним механізмом залучення інвестицій в енергетичний сектор України. За словами Домбровського, прийнятий в 2009 році про введення «зеленого» тарифу, який повинен діяти до 1 січня 2030 року, прив’язали до курсу євро, щоб іноземні інвестори могли бути впевненими в заощадженні своїх інвестицій.
Олександр Домбровський впевнений, що зниження «зеленого тарифу» в чинних проектах відновлюваної енергетики зупинить нові інвестиції в галузь.
«Дуже важливо, щоб в Україні, як і в іншій країні, були правила гри, які не можна змінювати... Знижувати „зелений тариф“ можна тільки для нових проектів, оскільки тоді інвестори будуть реально знати можливості та перспективи повернення вкладених коштів», — пояснив парламентарій.
Розвиток альтернативної енергетики — це зобов’язання України перед європейським енергетичним співтовариством, які також зазначені в Угоді про асоціацію з ЄС. Україна взяла на себе зобов’язання до 2020 року досягти рівня 11% енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.