Копірайтинг як інструмент написання ефективних текстів

09 серпня 2019, 18:03
0
144

Копірайтинг є інструментом для написання текстів рекламного та презентаційного характеру.

Його інструменти допомагають продати товар або послугу, представити у найкращому світлі. Це наука на перетині маркетингу, психології та письменницької майстерності. Це система, яка поєднує аналіз, повне розуміння вашої цільової аудиторії, а також написання вже самого тексту.

Перш за все, важливо задатись питанням «навіщо?» або «з якою метою?» будемо писати текст. Наступним кроком є розбір того, хто ми є на ринку та ким ми є для споживачів. Продумуємо покрокову стратегію та починаємо її дотримуватись.

 У прямій рекламі копірайтер є дуже затребуваним, адже працює над нею, тобто закликає споживача зробити: заказ, дзвінок та клік. Ідеально, якщо копірайтер працює разом з арт-директором.

Одним з піонерів у сфері копірайтингу є Джон Кейплз, який написав книгу «Перевірені методи реклами» у 1932 році, яка й досі не втрачає своєї актуальності. Останній раз була перевидана книга у 2011 році. Ключові її теми включають технології дії на свідомість та підсвідомість споживачів, створення рекламних текстів, які продають для різних типів брендів, прийоми розробки ефективних заголовків та ілюстрацій, методи тестування окремих рекламних повідомлень та серійної реклами на системній основі.

Основні тренди у напрямку копірайтингу включають: написання всіх текстів від третьої особи, для такого формату, як e-mail листування важливо використовувати максимум 50 символів. Це пов’язано з тим, що не всі поштові скриньки дозволяють приймати отримувачу повідомлення у формі лонгрідів. Також включають до трендів образність/афоричність, реальний досвід, невеликі абзаци, надзаголовок, який виступає фундаментом для всього тексту, а також метод Коломбо, який нібито вже виходив, але вже перед вхідними дверима повертався й задавав остаточне питання, коли опонент вже не очікував та був у розслабленому стані.

Копірайтинг поділяється на такі види: прямого відгуку, іміджевий, інформаційний, LSI-копірайтинг. Перший якраз закликає користувача зробити наступний крок, який буде виражати зацікавленість у продукті або послузі.

Іміджевий – є елементом брендингу, який працює на продаж, наприклад, закріплення торговельної марки або створення потрібного іміджу компанії. Інформаційний – є написанням текстів під замовлення. Також має назву web-копірайтинг, або створення оглядів, аналітики, опису товарів та послуг. У даному напрямку часто задіяна SEO-оптимізація, яка застосовується для налаштування пошукової системи для Вашого сайту або для створення тексту в цілому.

Починаючи з 2013 року з’явився та почав часто використовуватись серед письменників та креативників такий тип копірайтингу, як LSI. Це лантентно-семантичний аналіз, ідея якого була винайдена ще є у 1988 році, проте саме у 2013 році Google та Yandex створили алгоритм «Колібрі», який створив шлях для розвитку цього виду інформаційного аналізу. Він обробляє запити не лише по формі, але й по змісту. «Колібрі» аналізує як короткі, так і довгі фрази. Змінились принципи формування семантичного ядра: запити користувачів по вашій темі; сайти аналогічної теми; статистика, яку отримали у ході контекстної реклами.  У даному виді копірайтингу є три основні правила: об'єм статті має бути не менше 10 000 знаків, зміст є основним, важливо відмовлятись від високої концентрації ключових слів.

У цьому контексті є також такий вид діяльності, як SEO-копірайтинг – направлений на написання текстів, які адаптовані під пошукові системи, наприклад, ті, які містять пошукові слова. Для такого виду важливо:

 Вивчити предметну область;

·         Познайомитись зі списком ключових слів, які складає SEO-оптимізатор;

·         Написати легкий текст з наявністю ключових слів;

·         Використовувати теги заголовків, оскільки пошукові системи враховують слова, які містяться в них, при ранжуванні;

·         Також одну з головних ролей відіграє положення ключових слів на сторінці, грамотне використання синонімів та словоформ.

В Україні є багато прикладів поєднання креативу та тексту, який продає. Наприклад, реклама «Карпатська Джерельна» у 2017-2018 роках, яку створили група компаній BBDO для українського ринку. Основний зміст у тому, що текст про те, що мінеральна вода має омолоджувальний ефект лише пісилював картинку. Звичайно, як в українських, так і у світових реаліях важливо розуміти цільову аудиторію вашого посту або тексту. Наприклад, у 2019 році вийшла рекламна компанія від work.ua, яка розрахована на молодь від 18 до 25 років. У ній використовується сленговий вираз: «Та камон!», що є припустимим для молодшої аудиторії.

У сфері копірайтингу можна продати ідею товару або послуги по-різному, або як окремий товар, або створити додаткову послугу й розбити на декілька частин. У процесі розробки: 40% відіграє ідея, 40% - творчість та 20% - удача. Насправді, робота копірайтера є кропіткою та вимагає постійного розвитку, отримання нових знань та розуміння трендів.

Як висновок, копірайтинг є одним з ключових інструментів для бізнесу. Використовується для продажу товарів та послуг. Основною метою цього інструменту є спонукання споживача до дії: замовлення, кліку на сайті або дзвінку. В залежності від виду копірайтингу ви можете досягти різних цілей, будь-то налаштування тексту для пошукових систем чи продаж товарів.

 

Ірина Шевчук, менеджер Центру професійного розвитку Європейської Бізнес Асоціації

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Lifestyle&Fashion
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.