«Отрицательный «Наступ»

03 травня 2023, 18:21
Власник сторінки
0
27
«Отрицательный «Наступ»

.

Збройні сили України продовжують планомірно звільняти від російських окупантів схід та південь України. А російська армія, яка, за словами кремлівського Фюрера "навіть ще не починала", робить "негативний наступ". Ми спостерігали, як змінювалася риторика російських пропагандистів у поясненні цієї "операції зі згортання".

 

Перші повідомлення про успішний контрнаступ української армії на Харківському напрямку почали з'являтися 6 вересня. Вже наступного дня президент України Володимир Зеленський підтвердив "хороші новини", але не називав звільнені населені пункти. А 8 вересня Генштаб офіційно заявив: на Харківському напрямку звільнено понад 20 населених пунктів.

І доки українці взялися за вивчення карт та розрахунки, як швидко ЗСУ візьмуть Куп'янськ, дорога на який відкривалася із Шевченкового, російські пропагандисти лише починали щось підозрювати. Паралельно з цією ідилічною картинкою в різних соцмережах мчала справжня істерика росіян. Про те, що "друга армія світу" засяяла п'ятами в Балаклії, про те, що ганебно втекли з Ізюма, про те, як здали Куп'янськ і таке інше... Вишенькою на торті можна вважати виняткову мовчанку з цього приводу російської влади.

Так, прес-секретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков відмовився коментувати контрнаступ ЗСУ на окупованих Росією територіях України, а також, чи стурбована адміністрація президента Росії тим, що відбувається, і переадресувало питання до Міністерства оборони РФ.

Утім, Міноборони РФ усі ці дні наполегливо зберігало мовчання. А щоб найцікавіші не лізли зі своїми питаннями, не критикували "стратегів" "спецоперації" і не публікували інформацію про тотальну здачу позицій в Україні, і зовсім відключило коментарі на своїх сторінках у соцмережах. Це, втім, мало зворотний ефект. "Вій на болотах" перейшов буквально в істерику, а такі діячі як Ігор Гіркін-Стрілков або Анатолій Шарій у своїх "словесних уколах" на адресу російської влади почали посилатися на офіційні дані України і ще більше критикувати рішення російських військових, називаючи це нічим іншим. як провалом.

За інформацією Інституту з вивчення війни (ISW), такий зсув у сприйнятті російськими "лідерами громадської думки" свідчить про підрив довіри до російського командування.

"По-перше, Міноборони Росії насилу справляється з несподіваними українськими операціями, тому що його інформаційна стратегія ґрунтується на поданні російського вторгнення до України як простої та бездоганної операції. Це сприяє недостатньому розумінню ситуації у Кремлі та у російському медіапросторі.

По-друге, Міноборони Росії потрібен значний час для розробки та поширення хибних наративів у російському інформаційному просторі. По-третє, якщо Міноборони Росії не надасть ЗМІ своєї версії, у російському інформаційному просторі домінуватиме несприятлива для Кремля інформація", - зазначили аналітики Інституту.

Але, трохи оклямавшись, російська влада все ж таки придумала, як пояснюватиме блискавичну втечу своєї армії з позицій, на заняття яких вони вбили півроку. У заяві Міноборони РФ, поширеній російськими ЗМІ, було сказано, що "ухвалено рішення перегрупувати російські війська, що знаходяться в районах Балаклії та Ізюму, для нарощування зусиль на Донецькому напрямі". Нібито "операцію згортання та перекидання" військ проводили протягом трьох діб, шляхом "відволікаючих та демонстраційних заходів з визначенням реальних дій військ".

Чи можна щось зрозуміти у цій словесній еквілібристиці? Складається враження, що населенню Росії, якому, схоже, світить ще більша мобілізація на війну, якої в РФ не називають війною, намагаються наговорити багато хитромудних і складних слів, щоб "недалекі громадяни" і далі не ставили запитання "розумним керівникам".

А в складнопідрядних пропозиціях, які рясніє заява Міноборони РФ, сенс сказаного втрачається ще більше.

Мабуть, тому прийшов до тями "великий полководець" Рамзан Кадиров, який раптом заявив, що міноборони припустилося помилок, і якщо сьогодні-завтра жодних змін у проведення "спецоперації" не внесуть, то він вийде на керівництво країни і роз'яснить усе сам.

"На допомогу" владі, традиційно, приходять і рупори Кремля на зарплаті. Вищезгадана Маргарита Симоньян 10 вересня у своїх соцмережах викотила виправдання невдач російської армії. Тепер це називається "великий відступ".

"Ще вранці російська війна називалася "спеціальна військова операція на території України". Але після серії поразок різко перетворилася на "спеціальну військову операцію зі звільнення Донбасу"".

Задумка ця полягала в тому, що ще наприкінці березня 2022 року росія почала швидко виводити свої війська з-під Києва "під соусом концентрації на більш важливих напрямках". Після цієї концентрації на Донбасі та на півдні України, коли "всі завдання було досягнуто", росія починає "концентрувати" свої війська в районі ОРДЛО.

"Коли армію поспішно відведуть, то будуть реалізовані завершальні мазки великого стратегічного задуму - концентрація залишків армії та подальше героїчне затоплення Чорноморського флоту в Севастополі. Останнім акордом "Великого відходу" буде найбільший маневр армії Росії, який увійде як " Кримському мосту”. Урочисто заявлять, що Кримський міст збудували для того, щоб росія ефектно пішла з Криму назавжди та спростити прихід України на споконвічно українські території у басейні Кубані та Тереку”.

Російське військово-політичне керівництво на тлі очікувань початку контрнаступу ЗСУ готує інформаційний простір для свого суспільства, маючи намір знизити потрясіння росіян від потенційних успіхів Сил оборони України.

Так, з'явилася інформація про те, що Кремль уже поширив нове керівництво з інструкціями для російських державних ЗМІ про те, як висвітлювати майбутній потенційний український контрнаступ.

Якщо такі "темники" реальні, це вказує на створення Москвою інформаційних умов як для ефективної оборони РФ, так і для пом'якшення потрясінь у російському інформаційному просторі від успіхів українських військ на фронтах.

Про отримання такого керівництва заявляло російське опозиційне видання "Медуза" 2 травня. У ньому, як повідомляється, державним ЗМІ наказується "не знижувати очікувань щодо оголошеного українського контрнаступу" або заявляти, що Україна не готова до контрнаступу, натомість трактуючи можливість настання ЗСУ як даність.

Натомість у керівництві, як повідомляється, наголошується, що російська преса має зосередитися на допомозі Заходу в галузі безпеки та підтримки України.

У "Медузі" повідомляли, що джерела, близькі до адміністрації російського диктатора Володимира Путіна, заявили, що мета висвітлення - дозволити Кремлю оголосити про військову перемогу у разі невдачі українського контрнаступу та обґрунтувати успішний контрнаступ, стверджуючи, що втрати РФ будуть зрозумілі, оскільки " весь Захід зосередив величезні зусилля на фронті.

"У гаданому документі йдеться, що Кремль готується, якщо не очікує, українських успіхів і планує пом'якшити деморалізацію в російському інформаційному просторі", - розповідають експерти ISW.

Аналітики додали, що це стало важливою російською адаптацією попередніх контрнаступів ЗСУ у Херсонській та Харківській областях, які "викликали драматичні потрясіння та деморалізацію як у російських збройних силах, так і в російському інформаційному просторі, які Кремль, ймовірно, прагне пом'якшити".
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.