«росЗМІ маніпулюють ситуацією з Українською православною церквою»

10 квітня 2023, 15:22
Власник сторінки
0
23

.

В ООН не готували жодної окремої доповіді про свободу релігії в Україні, де йшлося б про «дискримінацію УПЦ МП». Насправді мова йде про декілька речень у звіті, який описує ситуацію з правами людини в Україні з 1 серпня по 31 січня 2023 року, і здебільшого документує численні воєнні злочини, вчинені Росією проти України.

Кремлівські ресурси поширили новину про те, що ООН нібито опублікувала окрему доповідь про свободу релігії в Україні.

«У доповіді наголошується на дискримінації щодо канонічної Української православної церкви (УПЦ Московського патріархату — прим.ред.)», — заявляє Российская газета.

Така дезінформація розповсюджується на тлі виселення представників Української православної церкви Московського патріархату з Києво-Печерської лаври після розірвання договору оренди із церквою. Російський агітпроп намагається виставити цю ситуацію як грубе порушення прав вірян та напад на «канонічну церкву», не згадуючи факт залежності УПЦ МП від Російської православної церкви, а також те, за якими статтями звинувачуються деякі представники УПЦ МП — зокрема зазіхання на територіальну цілісність України та заперечення факту збройної агресії РФ проти України.

В ООН не публікували окремий звіт про дискримінацію УПЦ МП. Насправді йдеться про декілька речень у звіті про ситуацію з правами людини в Україні, який був представлений у середині березня 2023 року. Документ охопив період с 1 серпня 2022-го по 31 січня 2023-го, і більша його частина присвячена документуванню воєнних злочинів, які Росія скоїла і продовжує вчиняти в Україні.

Так, у звіті справді є окремий розділ, присвячений свободі релігії та переконанням. Зокрема, у ньому є така цитата:

«УВКПЛ задокументувало проведені СБУ обшуки як «заходи безпеки» у кількох монастирях, офісах, навчальних закладах та іншому майні Української Православної Церкви (УПЦ). УВКПЛ стурбоване тим, що офіційні дії проти УПЦ можуть бути дискримінаційними. УВКПЛ також нагадує про необхідність забезпечення того, щоб усі особи, яким було пред’явлено кримінальні звинувачення, мали повний спектр невід’ємних прав на справедливий судовий розгляд».

Водночас у звіті наголошується, що «в СБУ підтвердили, що священнослужителям УПЦ винесено не менше трьох підозр — дві за статтею 161 КК (порушення рівноправності громадян за ознаками раси, національності, віросповідання, інвалідності чи іншими ознаками) та одне за багатьма звинуваченнями, серед яких зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України, а також заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України».

         Крім цього комісія ООН відзначила і переслідування російською окупаційною владою баптистів у Мелітополі, а також «три випадки насильницьких зникнень, довільних затримань, тортур та інших видів жорстокого поводження, а також незаконних депортацій, здійснених російськими збройними силами щодо священнослужителів та членів українських і християнсько-євангельських громад у Запоріжжі (мається на увазі тимчасово окупована частина Запорізької області – прим.ред.). Але російські ЗМІ воліють не згадувати про ці задокументовані випадки насильства щодо представників церковних громад в Україні.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.