Фейкові наративи рф: німці виступають проти вступу України в НАТО

14 березня 2023, 08:59
Власник сторінки
0
18

.


Достовірних доказів того, що німці дійсно виступають проти членства України в НАТО немає. Матеріали в російських ЗМІ ґрунтуються лише на кількох випадково обраних коментарях під однією зі статей на німецькому сайті Die Welt. У той час як під статтею опубліковано понад 800 коментарів різного змісту, російські ЗМІ обрали лише кілька з них, щоб проілюструвати прийнятну для своєї пропаганди думку. Перевірити автентичність «коментарів», цитованих російськими медіа, також неможливо.

У соціальних мережах та на російських сайтах поширюють інформацію про те, що німці нібито висловилися проти вступу України в НАТО. За словами російських ЗМІ, німці злякалися, що «Зеленський втягне НАТО у третю світову війну».

«Читачі Die Welt вичитали радникові Меркель Хойсгену за вимоги прийняти Україну до НАТО. (…) Багато коментаторів вважають, що вступ київського режиму до альянсу закінчиться для світу катастрофічними наслідками», — пише російський сайт РІА «Новости».

Насправді немає жодних достовірних даних актуального соціологічного опитування про те, що саме думають німці з приводу вступу України до НАТО. Матеріали в російських ЗМІ ґрунтуються лише на кількох випадково вибраних коментарях до статті на сайті Die Welt під назвою «Ми маємо серйозно замислитися про членство України в НАТО». Тоді як під статтею опубліковано понад 800 коментарів різного змісту, російські ЗМІ цитують лише кілька з них, щоб проілюструвати прийнятну для російської пропаганди точку зору.

Крім того, з’ясувати, хто саме ховається за нікнеймами в коментарях під матеріалом Die Welt, неможливо, оскільки їх можуть залишати не тільки читачі з Німеччини. Існує безліч спеціально створених в інтернеті профілів вигаданих користувачів, основним завданням яких є поширення наративів російської пропаганди різними мовами. Саме тому багато статей на російських сайтах ґрунтуються саме на таких «коментарах» іноземців і видаються за думку всіх громадян цієї країни, а нерідко й за офіційну позицію держави.

Що стосується матеріалу на німецькому сайті Die Welt, то в ньому представлено різні погляди на питання постачання Україні зброї та гарантій безпеки для країни. За прийом України до НАТО виступив голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген. Він сказав, що вже зараз потрібно замислитись про майбутнє членство України в НАТО. «Навіть такий політик-реаліст, як Генрі Кіссінджер, поділяє думку, що це необхідно для збереження миру в Європі у довгостроковій перспективі. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі на початку року Кіссінджер назвав членство України в НАТО «прийнятним підсумком війни», хоча раніше виступав проти такого кроку», – наголосив Хойсген.

Серед сотень коментарів є й ті, які висловлюються проти членства України в Альянсі, але є багато тих, хто підтримує цю ідею. Ось тільки деякі з них:

«Твердження, яке неодноразово повторюється тут у коментарях, про те, що в 1990 році НАТО домовилося не розширюватися на схід, неправильне. Це питання навіть не обговорювалося, оскільки на момент ухвалення «Паризької хартії для нової Європи» у листопаді 1990 року країни Східної Європи ще були частиною Варшавського договору або частиною Радянського Союзу (країни Балтії). Той факт, що кожна країна може сама вирішувати, чи хоче вона входити в альянс, був частиною Основоположного акта Росія-НАТО. Той факт, що країни Східної Європи висловилися за вступ до НАТО і після тривалого процесу були також прийняті до альянсу, відповідав їхнім потребам у безпеці стосовно Росії. Наскільки вони мали рацію, добре видно з нинішньої ситуації»;

«Найкатастрофічнішою помилкою Меркель, яка мала найважчі людські та політичні наслідки, була її блокада вступу України до НАТО, яку вона і тодішній президент Франції Саркозі проштовхнули проти волі інших партнерів по НАТО. Це був вирішальний сигнал Путіну про те, що Україна вважається частиною сфери впливу Росії, що давало Путіну свободу дій щодо України на власний розсуд. Підтвердженням цього першого сигналу стала згода Путіна/Росії з анексією Криму. (…) Захист НАТО працює. Жоден член НАТО ніколи не зазнав нападу з боку Росії. Постійна відмова Україні у членстві в НАТО знову створить цей незрозумілий стан невизначеності, що призвело до нинішньої ситуації. Щоб справді прояснити ситуацію, Тайвань також слід прийняти в НАТО, що попередить втягнення Китаю у небезпечні авантюри»

«Членство в НАТО для України було б рівнозначним повній поразці Росії. Тому опір буде відповідно масовим. Тому припинення війни шляхом переговорів без гарантії того, що Україна не стане членом НАТО, навряд чи можливе. Хойсген, звісно, це знає».

Отже, твердження, що «німці виступили проти вступу України до НАТО», засноване на кількох «коментарях читачів» і є фейком, який не має під собою жодних достовірних фактів.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.