Маніпуляція: Байден у Польщі «пообіцяв Україні важкі часи»

02 березня 2023, 13:22
Власник сторінки
0
24

.


Президент США Джозеф Байден у своєму виступі у Польщі 21 лютого цього року не «обіцяв Україні важкі часи». Він наголосив, що наступні п’ять років, ймовірно, будуть вирішальними для всього світу та світових демократій. «Захист свободи – це робота не одного дня чи року. Вона завжди важка. Вона завжди важлива», – наголосив Байден. Під час свого виступу в Києві днем раніше американський президент сказав про те, що на Україну і увесь світ чекають важкі дні, тижні та роки. Однак завойовницька війна путіна зазнає поразки, а «російська економіка зараз — це глушина, що перебуває в ізоляції і скруті».

У соціальних мережах та на російських сайтах розповсюджують інформацію про те, що президент США Джозеф Байден нібито «пообіцяв Україні важкі часи» під час свого виступу в Польщі. «Спічрайтери Байдена намагалися вибудувати його виступ у Варшаві як промову переможця. Однак вийшла лише фіксація проміжних результатів конфлікту Заходу та росії, де Україні відведено роль інструменту», – пише російський сайт Ukraina.ru.

«Джо Байден, президент Сполучених Штатів Америки, під час візиту до Києва, розмірковуючи про ситуацію, що склалася в Україні, сказав, що на країну чекають важкі часи», — повідомляє Inosmi.ru, вказуючи вже на слова Байдена в Києві.

Насправді президент США Джозеф Байден у своєму виступі 21 лютого у Варшаві не обіцяв «Україні складні часи». Говорячи про майбутнє України, Європи та всього демократичного світу, він підкреслив: «Поки Україна продовжує захищатися від російського наступу і проводити власні контрнаступи, триватимуть важкі та дуже гіркі дні, перемоги і трагедії. Але Україна загартована для майбутньої боротьби. І Сполучені Штати, разом із нашими союзниками та партнерами, продовжуватимуть підтримувати Україну, доки вона захищає себе. (…) Сьогодні, коли ми зібралися тут, світ, на мою думку, перебуває в точці переламу. Рішення, які ми ухвалюватимемо протягом найближчих п’яти років або приблизно в цей час, будуть визначати і формувати наше життя на десятиліття вперед». Отже, російські ЗМІ вчергове виривають потрібну їм інформацію з контексту, акцентуючи увагу лише на одному словосполученні з промови Байдена.

Говорячи про майбутнє не лише України, а й усіх демократій світу, президент США наголосив, що можна пишатися усім, що було досягнуто за останній рік. «Але ми маємо бути чесними та ясно дивитися на наступний рік. Захист свободи – це робота не одного дня чи року. Вона завжди важка. Вона завжди важлива», — сказав Джозеф Байден, маючи на увазі всю коаліцію країн-союзників, а не лише Україну.

Окрім іншого, американський президент заявив, що Україна ніколи не стане перемогою Путіна і останній зазнає поразки у своїй сутичці з цивілізованим світом. «Рік потому — рік цієї війни — Путін більше не сумнівається у силі нашої коаліції. Але він все ще сумнівається у нашій переконаності. Він сумнівається у нашій стійкості. Він сумнівається у нашій подальшій підтримці України. Він сумнівається, що НАТО зможе зберегти єдність. Але сумнівів не повинно бути: наша підтримка України не ослабне, НАТО не розділиться, і ми не втомимося. Підступна жага землі та влади президента Путіна зазнає поразки. А любов українського народу до своєї країни переможе. (…) І я повторю сьогодні те, що я сказав минулого року на цьому ж місці: Диктатор, який прагне відновити імперію, ніколи не зможе стерти народну любов до свободи. Жорстокість ніколи не придушить волю вільних. І Україна – Україна ніколи не стане перемогою Росії. Ніколи», – наголосив Джозеф Байден. Також президент США ще раз пообіцяв підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно і зберігати наймасштабніший режим санкцій (спрямований на російську економіку) із будь-коли запроваджених проти будь-якої країни в історії.

Ще цікавіше аналізувати статті російських ЗМІ, які посилаються на промову Джозефа Байдена, виголошену під час його візиту до Києва. Байден правді сказав, що «попереду будуть дуже важкі дні, тижні та роки», однак і ця фраза була вирвана з контексту у найкращих традиціях російської пропаганди. Повна цитата американського президента звучить так: «Ціна, яку довелося понести Україні, була надзвичайно високою. І жертви були надто великі. Ми сумуємо разом із сім’ями тих, хто загинув у цій жорстокій та несправедливій війні. Ми знаємо, що попереду будуть дуже важкі дні, тижні та роки. Але метою Росії було стерти Україну з лиця землі. Завойовницька війна Путіна зазнає невдачі. Російські військові втратили половину території, яку займали раніше. Молоді талановиті росіяни втікають десятками тисяч, не бажаючи повертатися до Росії. Втікають не лише від військових, тікають із самої Росії. Тому що вони не бачать майбутнього у своїй країні. Російська економіка зараз — це глушина, що перебуває в ізоляції та скруті».

Другу частину цитати Байдена російські медіа, зрозуміло, проігнорували, не згадавши про те, що саме на їхню країну чекають дуже важкі дні, тижні, роки, а то й десятиліття. У такий спосіб російська пропаганда продовжує ігнорувати реальність і видавати бажане за дійсне, вириваючи з контексту цитати політиків, експертів та військових.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.