Фейк: Українці стали рідше дивитися ТБ через урядову пропаганду

24 лютого 2023, 14:06
Власник сторінки
0
16

.

Результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг» ніяк не пов’язують зниження популярності телебачення серед українців із нібито засиллям пропаганди.

 Кремлівські ЗМІ поширюють інформацію про те, що жителі України стали менше дивитися телебачення через нібито наявність там пропаганди та «медійну політику київського режиму». У таких повідомленнях медіа посилаються на результати опитування соціологічної групи «Рейтинг». Вказується, що порівняно з листопадом 2021 року частка телебачення у сегменті джерел інформації впала з 55 до 43%, тоді як частка соцмереж (включно з телеграмом) зросла з 11 до 41%.

«Як зазначають деякі експерти, зниженню інтересу до ТБ серед українського населення значною мірою сприяла медійна політика київського режиму. У зв’язку з гоніннями на інакодумство з боку Офісу президента та появою законопроєктів про медіа, які знищують будь-який прояв у ЗМІ альтернативної точки зору, ТБ перестає бути привабливим для отримання інформації», – пише Eadaily.

Після розповсюдження такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи справді в результатах соціологічної групи «Рейтинг» доходять висновків, що саме через пропаганду українці стали рідше дивитися телебачення. Наприкінці лютого соціологічна група дійсно опублікувала комплексне дослідження «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року», де порушуються вищевказані питання. Однак виявилося, що в документі немає таких висновків. Навпаки, зазначається, що загалом довіра до ЗМІ зросла, але змінилися канали комунікацій.

«Відбулося зростання довіри до ЗМІ, проте основою особливості воєнного часу є різка зміна каналів комунікацій та отримання інформації громадянами. І якщо довіра до національних та місцевих медіа зросла, то частота споживання їхнього контенту новин – навпаки зменшилася: національного телебачення з 55% до 43%; місцевого – з 11 до 7%. Також втратили й інтернет-сторінки», – йдеться у дослідженні.

Далі «Рейтинг» наводить кілька цитат респондентів, які брали участь в опитуванні. Наприклад, Володимир зі Львова сказав, що рідше дивитися «Марафон» (інформаційний телемарафон, запущений в Україні з метою інформування населення про ситуацію в країні після початку російського повномасштабного вторгнення) через те, що в нього поменшало часу, а «Марафон має прив’язку до часу». Лариса з Одеси також рідше почала дивитися телебачення, оскільки «час не дозволяє». А для В’ячеслава з Дніпра телемарафон залишається основним джерелом, бо «там є офіційна оцінка, а потім для аналізу та доповнення є Інтернет».

Водночас у дослідження вставили коментар такого собі Володимира з Вараша, який негативно ставиться до телемарафону, бо «мало об’єктивної інформації, це якраз називається пропаганда». Однак його думка була опублікована лише як одинична, і вона не відображає загальної картини в дослідженні.

При перегляді результатів соціологічної групи «Рейтинг» ви не зустрінете висновку про те, що саме пропаганда українського уряду стала основною причиною зниження популярності телебачення серед українців. Російські ЗМІ послалися на це дослідження і додали до нього думки неназваних експертів, щоб створити черговий фейк.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.