«Західні партнери – за нас»

17 лютого 2023, 14:17
Власник сторінки
0
405

.

У матеріалі The Washington Post, як і в дослідженнях, які там процитовані, не йдеться про те, що «американські конгресмени виступили за передачу частини України росії». Автор статті пише, що на сьогодні підтримка України в США залишається переважно двопартійною. Водночас деякі недавні опитування свідчать, що прихильники республіканців ставляться більш скептично до перемоги України у війні. Проте опитування Інституту Геллапа показало, що більшість прихильників республіканців, а саме 53%, виступають за «підтримку України у поверненні територій, навіть якщо це означатиме продовження конфлікту».

Російські ЗМІ з посиланням на The Washington Post поширили інформацію про те, що «багато» представників Республіканської партії у конгресі США нібито виступили «за відмову України від частини її територій на користь росії». У деяких публікаціях уточнюється, що йдеться про «майже 50% республіканців».

Йдеться про статтю Аарона Блейка в The Washington Post від 6 лютого під назвою «Основа Республіканської партії готова віддати росії частину території України» (GOP base warms to giving Russian some of Ukraine’s territory), де автор аналізує кілька недавніх досліджень громадської думки в США щодо підтримки України. Однак у матеріалі The Washington Post, як і в дослідженнях, які вони цитують, нічого не сказано про те, що «американські конгресмени виступили за передачу частини України росії». Цю інформацію пропагандисти просто придумали.

Автор The Washington Post пише, що на сьогодні підтримка України в США залишається переважно двопартійною. Водночас прихильники республіканців ставляться до перемоги України у війні більш скептично. Аарон Блейк цитує недавнє дослідження Fox News, згідно з яким більшість демократів (61%) вважають, що Україна виграє війну, і лише 26% – що переможе росія. При цьому 43% прихильників республіканців дотримуються думки, що перемагає росія, а 42% – Україна.

Інше дослідження, яке, найімовірніше, і стало приводом для маніпуляцій та перекручування, стосується думки американців про те, чи має Україна поступитися своєю територією в ім’я припинення війни. Інститут Геллапа поставив респондентам запитання «Що мають зробити США у російсько-українському конфлікті?» з варіантами відповіді «підтримати Україну у поверненні територій, навіть якщо це означатиме продовження конфлікту» та «швидко завершити конфлікт, навіть якщо це дасть можливість росії зберегти за собою територію України». Більшість республіканців (53%) виступили за підтримку України, водночас 41% висловив готовність схвалити захоплення росією української території задля припинення війни. Що ж стосується прихильників Демократичної партії, то 81% обрав перший варіант відповіді, а 16% виступили за територіальні поступки задля закінчення війни.

Тобто, по-перше, опитування Інституту Геллапа стосується прихильників Республіканської партії, а не членів Конгресу, як про це заявляють пропагандисти, і по-друге, більшість прихильників республіканців, а саме 53%, виступили за «підтримку України у поверненні територій, навіть якщо це означатиме продовження конфлікту».

Автор The Washington Post цитує ще одне опитування, в якому також досліджувалась громадська думка щодо підтримки України в умовах підвищення внутрішніх цін на газ та продовольство. Дослідження центру Chicago Counsil on Global Affairs показало, що 33% прихильників республіканців виступають за продовження допомоги Україні, навіть якщо це негативно впливатиме на внутрішні ціни в США, водночас 63% згодні з тим, що «США мають закликати Україну до миру якнайшвидше, навіть якщо Україна втратить частину території, щоб ціна (війни) не була великою для американських сімей». Кардинально протилежні результати показали прихильники демократів – 61% проти 36%. Проте думки всіх респондентів практично діляться порівну. Втім, це дослідження, як і попередні, стосується громадської думки всіх громадян США, а не думки членів Конгресу.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.