Як розкрадають кошти бюджету Києва. Частина - 9.

19 липня 2021, 17:51
Власник сторінки
0
15

Комунальні схеми або ласкаво просимо до світу корупції.


15. Інформація зі звіту аудиторів КМДА: „ Здійснено закупівлі техніки, що від 95 відсотків до 241 відсотка, дорожче від розрахункової вартості у м. Києві та може свідчити про неефективну закупівлю з оціночними додатковими витратами орієнтовно до 104 970,56 тис. грн (ТОВ «Клімтехінвест» - 68 750,57 тис. грн (від 98 відс. до 203 відс.); ТОВ «Технопрофсервіс» - 21 970,16 тис. грн (до 223 відс.); ТОВ «Скала» - 14 249,78 тис. грн (до 163 відсотків), розрахованими без урахування можливої комерційної (посередницької) націнки постачальника. “ 

Коментар: Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальну техніку для власних потреб, при цьому маржа посередників-продавців під час продажу цієї техніки, становила від 95 відсотків до 241 відсотка реальної вартості товару та у підсумку склала 104 мільйони 970 тисяч 56 тис. грн.

Мрією кожного продавця є  реалізація товару з націнкою від 100 до 250 відсотків од  його вартості, і цю мрію, посадовці «Київзеленбуду» допомогли втілити у життя дружнім приватним підприємцям. Але за кошти бюджету Києва і безумовно не без користі для себе.

16. „ Встановлені системні порушення допущені учасниками будівництва при визначенні вартості робіт з реконструкції парку відпочинку в урочищі «Наталка» в Оболонському районі м. Києва, внаслідок чого, завдано втрат бюджету м. Києва на суму 17 211,3 тис. грн та неефективно використано – 5323,7 тис. грн. “

Коментар: Невгамовні та безкомпромісні у своїх корупційних прагненнях комунальні підприємці з  «Київзеленбуду», є працьовитими наче бджоли. І це правильно, бо як говорить давня приповідка,  без діла сидіти – то можна й одубіти.  

     Так, разом з діловими партнерами з «своєї» підрядної організації, лише за роботи на одному з об’єктів, «київзеленбудовці», відщепнули на свою користь від бюджету 17 мільйонів 211 тисяч 300 грн. Трапилось це, шляхом завищення вартості та обсягів робіт, що були сплачені бюджетом приватним підрядним оранізаціям.

 Згідно з загальними даними звіту, зразкові комунальні корупціонери з «Київзеленбуду», є чемпіонами по прямим крадіжкам бюджетних коштів.

 Якщо більшість, шахраюватих, комунальних підприємців, налагоджують розумні інноваційні схеми по розкраданню бюджетних коштів, то комунальні підприємці з «Київзеленбуду», вносячи недостовірні дані в акти виконаних робіт, просто перераховують  на рахунки «своїх» підрядних організацій, десятки мільйонів гривень за «виконання» ремонтно-будівельних робіт, які ніколи не виконувались. Сплачують вартість будівельних матеріалів, які ніколи, «київзеленбудовцям», не постачалися.

Аналогічні заробітчанські схеми, виявлені аудиторами під час перевірки, так званих  «робіт» по благоустрою «Київзеленбудом» озера у парку «Відрадний», реконструкції парку «Юність», парку «Веселка» та решти об’єктів, з окремими сумами, вкраденими з міського бюджету. 

Дивує це все. Поширена думка, що «Київзеленбуд» з його романтичною назвою, це  квіточки, деревця та кущики, зелена травичка, різнобарвні клумби на вулицях міста, романтично-привабливі затишні київські парки, доглянуті прегарні  зелені галявини у гаях на околицях міста, дивовижні пейзажні алеї, мальовничі міські сквери, неймовірно захоплюючи краєвиди та живописні паркові озера. А насправді, за цією вразливою красотою, виявляється масштабний грабіж бюджету та крадіжки багатьох десятків мільйонів комунальних гривень.

Але як відомо, тиха вода греблі рве.

Якщо і є у київських комунальних підприємців, таємний перехідний корупційний прапор, то безумовно, його треба віддати керівникам «Київзеленбуду» - за високі корупційні досягнення та здобутки, що здійснені під час виконання трудових завдань. Золотим дощем ллються на них та на їх хазяїв, потужні грошові потоки з київського комунального бюджету, які ріками перетікають у їх сімейні бюджети.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.