"Поширення фейків рф про бойовий дух солдатів ЗСУ"

12 квітня 2023, 12:46
Власник сторінки
0
44

.

На відео, що розповсюджується в мережі, зображено зйомки короткометражного художнього фільму «Надія». Відео з бекстейджа були взяті з TikTok-акаунта режисера і автора ідеї фільму Артема Кочаряна, який нині проживає в Латвії. В основу фільму лягла реальна історія його знайомої з України – вагітної дівчини, яка в результаті російської агресії залишилася сама, без сім’ї.

Так звані Z-канали в Telegram, а також деякі користувачі мережі розповсюджують кадри зі зйомок відео, на якому люди у військовій формі, характерній для Збройних Сил України, штурмують будівлю. Деякі користувачі мережі, які поширюють це відео, запевняють, що це «чергове постановне відео київського режиму», яке Україна нібито знімає з метою «підтримання бойового духу у лавах Збройних Сил України».

Першим це відео з таким підписом поширив українофобський анонімний Telegram-канал UKR_G_M («(U) Українство (G) Головного (M) Мозку» – йдеться в описі каналу), який регулярно розповсюджує дезінформацію про Україну.

На відеоролику, що поширюється в мережі, видно закадрову роботу оператора, звукооператора і піротехніка, а сам відеоролик ймовірно є бекстейджем зі зйомок фільму про війну Росії проти України. Пошук оригінального відео в Google Зображення, а також інструмент InVid не дав позитивних результатів. Втім, журналістам StopFake вдалося знайти один із фрагментів цього відео за хештегом #бекстейдж в TikTok. Автором цього відеоролика є користувач під ніком @ artemkocharian1. Подальший аналіз його TikTok-акаунта виявив ще два відеоролики (зйомки вибуху та роботу оператора), які також потім були використані пропагандистами.

Користувач @ artemkocharian1 також опублікував сюжет латвійського телеканалу RUS.LSM.lv про зйомки короткометражного художнього фільму, присвяченого російській агресії проти України «Надія». У ньому Артем Кочарян, режисер фільму та власник акаунту в TikTok@ artemkocharian1, розповідає про сюжет фільму та знімальний процес. Крім цього, у сюжеті йдеться, що головну роль у фільмі виконує українська актриса Марина Білоус, яка наразі мешкає в Латвії. На сторінці актриси в соцмережах дійсно можна знайти безліч інформації про знімальний процес.

Більше того, це не перший сюжет RUS.LSM.lv про цей фільм. 31 січня телеканал уже повідомляв, що автором ідеї короткометражного художнього фільму «Надія» є їхній колега, оператор RUS.LSM.lv Артем Кочарян.

В інтерв’ю українському телеканалу Ukrinform TV Качарян розповідає, що в основу фільму лягла реальна історія української дівчини, його знайомої. Після 24 лютого вона, на той час вагітна, залишилася сама, без родини. З її дозволу, не розголошуючи імені, Кочарян записав цей сюжет і вирішив зняти художній фільм «Надія». Сам режисер не з чуток знає, що таке війна, бо раніше майже чотири роки був українським військовим. Після поранення його звільнили за станом здоров’я. Коли почалася повномасштабна російська агресія, він переїхав із вагітною дружиною до Латвії.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.