Брехня російської пропаганди – "бійці ЗСУ обстріляли машину з жінкою та дитиною"

04 квітня 2023, 13:44
Власник сторінки
0
20

.

Відео, що поширюється в мережах, — черговий постановочний ролик, знятий на території тимчасово окупованих областей України, поблизу Донецька. Неякісний монтаж, нестикування відео та аудіо, встановлена локація зйомок, де ніяк не могли перебувати українські солдати, а також використання символіки, яка не використовується у ЗСУ, вказують на те, що відео — фейк.

Кремлівські новинні ресурси, а також анонімні канали в Telegram масово поширили відео, на якому нібито зафіксовано, як українські солдати ображають та принижують жінку за те, що вона говорила з ними російською мовою, а потім обстрілюють машину, хоча жінка заявляла, що в машині є маленька дитина.

«Примітні й відзнаки на машині ЗСУ (мається на увазі хрест «Балкенройц») — саме такими знаками позначали себе фашисти, які знищували російський народ на території СРСР під час Великої Вітчизняної війни», — пише один із Telegram-каналів.

«Приклад ставлення ЗСУшників до місцевого населення — як українські поліцаї у Велику Вітчизняну, які поводилися з місцевими жителями гіршими за німців», — пише Взгляд.

Російський агітпроп вкотре намагається «знайти» «підтвердження» нацизму, що «панує» в Україні, приклади свавілля та приниження російськомовних людей і людей мусульманського віросповідання. Цей фейк поширило і Міністерство закордонних справ РФ, але після появи неспростовних доказів того, що відео — постановочне, відомство мовчки видалило пост. Деякі Z-канали також змушені були змушені визнати, що відео — «кривий фейк».

Кілька активістів змогли встановити точну геолокацію, де було знято відео, — 47.977044, 37.953754. Тобто зйомки проходили на території тимчасово окупованої Донецької області між Донецьком та Макіївкою. Характерні гілки дерев, опори лінії електропередач, розташування дороги підтверджують, що геолокацію місця зйомки було встановлено правильно.

Більше того, один із місцевих жителів сходив на передбачуване місце зйомки і також підтвердив, що знімали саме там — між Донецьком та Макіївкою.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України також вказали й на інші моменти, які підтверджують те, що відео постановочне:

·українські військові наносять на свої авто цілісні хрести. На цьому ж відео — хрести Вермахту;

·реєстратори в Україні заборонені навіть у глибокому тилу;

·кузов автівки, на якій нібито їдуть українські військові, був виготовлений у Росії й ніколи не поставлявся в Україну;

неякісний монтаж. На 01:35 військовий у безпосередній близькості до машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів нема. Вікно машини відчинене. Розмова відбувалася через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад, знову чути, що вікно відчинене. Постріл був, бо на відео видно розлітання гільз. У цей момент має бути хоч якийсь звук.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.