Фейкові заяви мордору про «ядерну ескалацію

29 березня 2023, 11:02
Власник сторінки
0
17

.


Збіднений уран є стандартним компонентом сучасного озброєння і не має жодного стосунку до ядерної зброї. Про це заявили у міністерстві оборони Великобританії та назвали висловлювання російської сторони «навмисною дезінформацією». Британська армія використовує збіднений уран у своїх бронебійних снарядах протягом десятиліть, а незалежні дослідження вчених показали, що будь-який вплив на здоров’я людей та навколишнє середовище від використання боєприпасів зі збідненим ураном є мінімальним.

У соціальних мережах та на російських сайтах поширюють інформацію про те, що передача Великобританією снарядів зі збідненим ураном для ЗСУ стане новим витком агресії і є «черговою провокацією Лондона». Про це заявила речниця МЗС рф Марія Захарова, пригрозивши, що рішення Британії «виведе конфлікт на новий рівень».

«Це питання абсолютної нерозсудливості, безвідповідальності, безкарності англосаксів, англосаксонського дуету насамперед — Лондона та Вашингтона, у міжнародних справах. (…) Це чергова британська провокація, яка націлена на те, щоб вивести ситуацію навколо України на новий виток агресії, конфлікту та протистояння, надати якісно іншого виміру», — цитує Захарову російське видання РІА «Новости». Представниця МЗС рф назвала використання таких боєприпасів «проявом геноциду», оскільки, на її думку, «усі, хто живе на цій території, перебуває там, хто перебуває у найближчих районах, одержують відповідну дозу радіації». У свою чергу путін також заявив, що росія буде змушена реагувати на «зброю з ядерним компонентом». Він раптом занепокоївся, що така зброя, яку буде використано проти російської армії на території України, «загрожує здоров’ю людей».

Насправді у відповідь на звинувачення російської сторони в міністерстві оборони Великобританії наголосили, що збіднений уран є стандартним компонентом і не має жодного стосунку до ядерної зброї. Збіднений уран використовують у бронебійних снарядах протягом десятиліть, а незалежні дослідження вчених показали, що вплив на здоров’я людей та довкілля від використання таких боєприпасів є незначним.

Новини, у яких з’являється слово «уран», схоже, несприятливо впливають на російське керівництво. Черговий виток російської дезінформації почав набирати обертів після заяви міністра оборони Великобританії Аннабель Голді про те, що деякі боєприпаси, які поставить її країна Україні разом із танками Challenger 2, містять збіднений уран.

Після маніпулятивних заяв російської влади Великобританія звинуватила рф у навмисній дезінформації щодо збідненого урану. «Це стандартний компонент і не має жодного стосунку до ядерної зброї чи потенціалу. росія знає про це, але навмисно намагається дезінформувати. (…) Незалежні дослідження вчених … показали, що будь-який вплив на здоров’я людей та навколишнє середовище від використання боєприпасів зі збідненим ураном, швидше за все, буде незначним», — цитує речника британського МО сайт CNN.

Ба більше, у коментарі виданню ВВС екскомандир танкового полку британської армії та експерт з хімічної зброї полковник Хаміш де Бретон-Гордон зазначив, що снаряди зі збідненим ураном, які використовуються в танках Challenger 2, містять лише слідові елементи збідненого урану. Він додав, що «сміховинно» припускати, ніби снаряди зі збідненим ураном якимось чином пов’язані з ядерною зброєю, в якій використовується збагачений уран.

Збіднений уран – це важкий метал, що утворюється як побічний продукт збагачення природного урану для ядерного палива. Залишаючись, як і раніше, радіоактивним, але на набагато нижчому рівні, ніж вихідний матеріал, збіднений уран використовується в бронебійних снарядах і бомбах для створення більшої проникаючої здатності. Коли боєприпас із наконечником або сердечником зі збідненого урану ударяється об твердий предмет, наприклад, об борт танка, він проходить крізь нього, а потім вибухає в палаючій хмарі пари. Пари осідають у вигляді пилу, який є отруйним, але також слабко радіоактивним, пише ВВС. Отже, путін справді правий у тому, що снаряди зі збідненим ураном становлять загрозу для здоров’я людей, але тільки для військовослужбовців російської армії, які незаконно перебувають на території України.

Крім того, міжнародні організації, такі як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Агентство ООН з навколишнього середовища (Unep), Науковий комітет з ризиків для здоров’я та навколишнього середовища Комісії ЄС (SCHER), у своїх дослідженнях дійшли спільного висновку, що докази ризику для довкілля та здоров’я від потенційного поширення збідненого урану відсутні. Радіаційне опромінення від цієї речовини є дуже низьким порівняно з природною радіацією.

Також боєприпаси, що містять збіднений уран, широко використовувалися в обох війнах у Перській затоці, Сербії та Косово. «Після всіх трьох конфліктів вчені обстежили солдатів на предмет можливих наслідків застосування збідненого урану. Серед ветеранів другої війни в Перській затоці давно передбачуваний зв’язок між ураном і синдромом війни не підтвердився, так само як і кількість випадків різних видів раку помітно не збільшилася», — повідомляє німецьке видання Die Welt. Отже, російська пропаганда вчергове цинічно намагається звинуватити в ескалації та заподіянні шкоди здоров’ю українців «Захід», не згадуючи про те, що саме рф безпричинно вторглася на територію іншої держави і знищує її населення та інфраструктуру.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.