Психотропні ліки почнуть відпускати за електронним рецептом

31 августа 2022, 14:52
Владелец страницы
журналист
0
30
Психотропні ліки почнуть відпускати за електронним рецептом

В Україні спростять доступ до необхідних лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування. Але контроль за ліками, що містять наркотичні та психотропні речовини, — посилиться.

Запуск електронного рецепту на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбудеться в листопаді цього року. Для медичних установ передбачено перехідний період: лікарі закладів, підключених до електронної системи охорони здоров’я, мусять призначати ці ліки за електронними рецептами. Якщо заклад не підключено до ЕСОЗ – за паперовими. Але з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3.

Аптечні заклади, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повинні зареєструватися в ЕСОЗ. Це є важливою умовою для відпуску таких препаратів за е-рецептом

Як це відбувається? Водночас із отриманням е-рецепту пацієнту надходить СМС із номером рецепту та унікальним кодом, який треба повідомити в аптеці, щоб отримати призначені препарати. 

«Наркотичні препарати за електронним рецептом – ще один крок у цифровізації медичної сфери, — говорить заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич. — Цей крок спрямовано першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують стан пацієнтів зі складними захворюваннями. І разом з е-рецептом на антибіотики, є черговим етапом на шляху євроінтеграції України та забезпечення контрольованості відпуску рецептурних ліків». 

Одже, з листопада в Україні запрацює другий етап впровадження електронного рецепта на відпуск рецептурних препаратів. Наступний крок – впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати – очікується в 2023 році.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.