УПЦ МП все глибше занурюється у політику, використовуючи ГС «Мирян»

03 грудня 2021, 11:41
Власник сторінки
0
11

Миряни

УПЦ Московського патріархату активно почала посилювати власні позиції у політичному просторі нашої держави.

Користуючись ейфорією після вдалої, на їх думку, кількатисячної хресної ходи та нагнітаючи обстановку напередодні візиту Вселенського патріарха Варфоломія І для святкування 30-ї річниці Незалежності України, Моспатріархат активно реєструє в різних областях держави регіональні представництва власного «політичного крила» під назвою Громадська організація «Миряни».

Вказане об’єднання не є самостійним утворенням і лише слугує прикриттям для Московського патріархату, щоб підконтрольна Москві релігійна організація могла безпосередньо втручатися у політичне життя України, реалізовуючи так званий «чорногорський сценарій» (що це коротко).

Втім, постійні спроби керівництва «Мирян» в особі Василя Макаровського та вищих архієрейських чинів Московського патріархату удавати, що УПЦ МП поза політикою і не має політичних амбіцій, можуть створити хибне уявлення у громадян про справжню суть «Мирян».

Насправді між ГС«Миряни» та УПЦ Московського патріархату можна сміливо ставити знак дорівнює. І для такого ствердження є чимало підстав.

Варто звернути увагу на процедуру призначення очільників регіональних відділень «Мирян», у т. ч. відокремленого підрозділу при Овруцького-Коростенській єпархії УПЦ МП, які відбувались виключно після погодження з місцевими правлячими архієреями та Митрополією Московського патріархату.

Кандидатів на посади також відбирали не випадково. Як правило, до переліку претендентів потрапляли керівники паломницьких відділів єпархій УПЦ, старости впливових релігійних громад, відомі парафіяни, очільники наближених до місцевих єпархії організацій релігійного характеру.

Точно не відомо від якої саме вигаданої загрози потрібно захищати православну віру і їхню церкву в України, та використання богослужінь для агітації до вступу у політичну силу ГС «Миряни» є прямим свідченням політизації Московського патріархату.

У підсумку можна стверджувати, що ГС «Миряни» вже формується у повністю підконтрольну очільнику УПЦ МП митрополиту Онуфрію  чітко ієрархічну, політичну структуру, що вже почала реалізовувати в Україні т. зв. «чорногорський сценарій».

Московський патріархат потроху виходить з прикриття і починає відверто втручатись у політичну боротьбу, дедалі більш зухвало погрожуючи чинній українській владі. Одягнувши на обидві руки рукавички для брудної роботи «бренду» ГО «Миряни», УПЦ МП нарешті близьке до того, щоб скинути з себе маску релігійної організації і проявити себе уповну, як антиукраїнський політичний проект Кремля.

Принагідно нагадаємо, очільника громадської організації УПЦ МП«Миряни» Василя Макаровськоговзагалі включено до інформаційної бази Центру «Миротворець». Активіста обвинувачено в «участі в актах гуманітарної агресії проти України, в антиукраїнських пропагандистських заходах, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичного життя, розпалюванні міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі». Його названо противником незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.