В Україні на людину припадає 500 викинутих поліетиленових пакетів на рік

24 вересня 2020, 14:44
Власник сторінки
Віце-президент з питань сталого розвитку Професійної асоціації екологів України.
0
7
В Україні на людину припадає 500 викинутих поліетиленових пакетів на рік

Нещодавно народні депутати України розглядали у другому читанні законопроект № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

«Щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час як в ЄС цей показник становить менше 90 пакетів. Всього близько 6% загальної кількості пізніше направляють на переробку. В Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів », - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Серед запропонованих заходів - заборона поширення пластикових пакетів товщиною до 50 мкм в магазинах і ресторанах, але обмеження не поширюються на первинну упаковку м'яса, риби і сипучих продуктів. Вимоги можуть вступити в чинності 1 січня 2022 року.

Середній час розкладання пластмас - від 400 до 700 років. Поліетиленові пакети розкладаються 100-200 років. Потрапляючи в землю, пластмаси розпадаються на дрібні елементи і можуть викидати в навколишнє середовище хімічні речовини. Все це потрапляє в тіла тварин і птахів, через харчовий ланцюжок добираючись і до людини. Біорозкладаний же пластик може вивільняти метан - парниковий газ, що вносить відчутний внесок в глобальне потепління.

А ми продовжуємо кивати у відповідь на питання касира: "Пакет брати будете?" і скаржитися на зміни клімату.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: пакет,законопроект,пластиковые пакеты,екологія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.