Разом з власної волі з 1919 року!

21 січня 2020, 17:52
Власник сторінки
Блогер
0
35

Війни, розділені землі, розділені люди, втручання іноземних країн, нестабільні кордони, відсутність єдності. Знайома ситуація для України, чи не так?

Споконвіку українські землі були лакомим шматочком для країн-сусідів, від якого вони так прагнули відкусити хоч крихту. І їм вдавалося. Довгі роки всі українські землі знаходилися під владою інших держав: західні землі в складі Австро-Угорщини, а Наддніпрянська Україна в складі Російської імперії.

         Багато десятирічь українці виношували мрію про незалежність, прагнули її, боролися. Та ось з’явилася можливість на отримання незалежності держави. Для Наддніпрянщини у 1917 році, для Західної України у 1918, але цей шанс до кінця так і не був реалізований, тому що українці були досі розділені кордонами. Окремо це були слабкі держави, що не могли постояти за себе та відстояти свою дорогоцінну незалежність.

Тоді українці збагнули, що сила –  в єдності, та 22 січня 1919 року був підписаний Акт Злуки. Це була неймовірно важлива подія для всіх українців, та разом вони змогли дати більший опір ворогам.

         І хоча ми знаємо, що сили більшовиків були могутнішими, та незалежність дуже короткою, але розділений віками український народ віднині був одним цілим. Мешканці Львову та Харкову більше не були одне одному іноземцями, кордони були стерті в першу чергу в головах та розумінні людей, а це найважливіше.

         Пройшли десятки років, Україна стала нарешті сильною незалежною державою, та що ми бачимо? Після стількох страждань за незалежність та єдність історія повторюється.

         Війни, розділені землі, розділені люди, втручання іноземних країн, нестабільні кордони, відсутність єдності.

Чи не навчила нас історія, щоб ми тримались один за одного, тому що тільки разом – ми сила? Не може один народ жити в різних країнах. Не можуть українці жити в різних Українах!

         Тож сьогодні я хочу нагадати кожному громадянину нашої держави, де б ви не були – на Закарпатті, в столиці чи на окупованих територіях – пам’ятайте, вивчайте історію українського народу, та не повторюйте помилок. Бережіть Україну, бо вона в нас єдина!

Слава Україні!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.