Скасувати урядову програму з повернення трудових мігрантів в Україну

17 січня 2020, 12:05
Власник сторінки
Громадський діяч
0
87
 Скасувати урядову програму з повернення трудових мігрантів в Україну

♦️ Розробити діючі механізми (юридичні, економічні, консульські) з надання допомоги трудовим мігрантам, що знаходяться на заробітках ♦️ В трирічний період, створити в Україні умови (соціального і екон

Про кардинальну зміну стратегії держави в питанні повернення в країну трудових мігрантів за програмою «Повертайся  і залишайся»

Петиція до Президента України Володимира Зеленського! 

У комплексній програмі Кабміну «Повертайся і залишайся» на перше місце ставиться завдання щодо якнайшвидшого повернення трудових мігрантів в Україну та під це завдання будуть розроблятися проекти, спрямовані на стимулювання трудових мігрантів до повернення. Вочевидь, Кабінет міністрів України не повною мірою усвідомлює масштабність цього завдання! Питання, які викликають занепокоєння:

1. Чи готова Україна, наприклад, протягом 1-2 років створити додатково 6-8 мільйонів робочих місць для  трудових мігрантів, котрі повернулися? Адже 80 відсотків з них — це наймані робітники! Для створення робочих місць будуть потрібні десятки мільярдів доларів, як з бюджету, так і залучених інвестицій!

2. Чи готова країна відмовитися протягом цих 1-2 років від щорічного припливу валюти в нашу країну, а це близько 13 мільярдів доларів переказів від трудових мігрантів ?!

3. Чи готова Україна надати трудовим мігрантам вигідний рівень оплати (зарплат) на новостворених робочих місцях, який можна порівняти з тим, що вони отримували в міграції?!

4. Чи готова Україна надати комплексний пакет соціального захисту трудовим мігрантам, яким вони були забезпечені на роботі, наприклад, в країнах Європейського Союзу?!

5. Відповідь лежить на поверхні: «Ні. Країна не готова до цього!».

Детально обговоривши це питання з Експертною радою Української організації захисту споживачів послуг, пропоную:

Повністю змінити концепцію програми «Повертайся і залишайся».

Протягом трирічного періоду виконання даної програми поставити на наріжне місце -- комплексну підтримку трудових мігрантів з боку держави за кордоном: в сенсі юридичної допомоги, консульської допомоги, створення відповідних умов для їх належного пенсійного забезпечення у майбутньому, консульську підтримку громадських об'єднань мігрантів в інституційному та проектно-фінансовому аспектах тощо. Ці та інші заходи дозволять, в першу чергу, дати зрозуміти трудовим мігрантам, що країна про них пам'ятає і піклується. Однозначно, це також позитивно позначиться і на додаткових валютних надходженнях в економіку країни з боку трудових мігрантів .

І, одночасно з цими заходами, протягом цього ж трирічного періоду:

-- розробити національну програму й пакет правових актів, спрямованих на повернення трудових мігрантів в Україну. І лише після її реалізації, протягом 3-річного терміну та створення усіх необхідних умов для українських мігрантів слід їх запрошувати повертатися на Батьківщину. Відтак, необхідно передбачити для них не лише пільгові кредити, а й, наприклад, 5-річні податкові канікули, компенсацію державою вартості навчання та підвищення кваліфікації екс-мігрантів та їхній дітей;

-- якщо ми хочемо повернути мігрантів і вони відкрили в Україні свій бізнес, то це потребуватиме спрощення податкової системи, реформування судової системи й викорінення корупції з боку правоохоронних та інших органів. Адже, самостійний бізнес повязаний із високими ризиками, які держава повинна звести до мінімуму;

-- надання протягом періоду становлення бізнесу -- на умовах пільгової оренди -- офісних площ, що перебувають у державній чи муніципальній власності;

-- державне забезпечення на 5-річний строк пакетами медичного та майнового страхування тощо.

Більш детально всі етапи і програми ми готові обговорити з експертами Кабінету міністрів або з фахівцями Офісу Президента.

Назагал, повернення мігрантів уряд має розглядатися не в контексті звітної «галочки», а як один із найважливіших компонентів відродження української економіки.

  Голова ГО «Українська організація захисту споживачів послуг» Олег Тітамир

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Трудовая миграция,петиция,Володимир Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.