В армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки

27 жовтня 2016, 10:35
Власник сторінки
Мама солдата Украины
1
В армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки
На фото військові зі славного 1-го батальйону 54-ї бригади на "президентському ковроліні", який ми їм передали

Українські волонтери продовжують надавати допомогу воїнам у зоні АТО, від яких з настанням холодів надходить все більше прохань про допомогу.

Зокрема, просять матеріали для будівництва укріплень і їх утеплення. Разом з тим, волонтери відзначають істотне погіршення ситуації на передовій з медициною, бюрократією і поставками автотранспорту. На їхню думку, армія "повернулася в 2014 рік".

Про це в своєму блозі на Цензор.НЕТ написав волонтер Юрій Мисягін, розповідаючи про поїздку на Світлодарську дугу в 54-ту бригаду.

"Важка поїздка. Ми встигли до того, як почало сутеніти - розвести і роздати 10-ти тонну фуру допомоги і вантаж з мікроавтобуса. Переночували в безпечному місці і повернулися під вечір додому в Дніпро. Застали і прекрасно чули, як по наших позиціях сепари насипали з важкої зброї. І застали всю красу погоди. Зараз у зоні АТО вдень відносно тепло і світить сонце, а ввечері сильний вітер і дуже холодно. Ми намагаємося хоч допомогти військовим 54-ї бригади, які славно воюють на одній з найгарячіших точок зони АТО, на Світлодарській дузі. Розвезли і доставили 3 машини, одна з яких була 10-тонною фурою. Все в основному було для підготовки до холодів, а також зміцнення та будівництва бліндажів: Ковролін для оббивки зсередини в бліндажах - 5 кубів; Плівка - упаковка від ковроліну - 10 кубів; Метал. скоба - 1600 шт; Плівка - 16 рулонів; Мішки - 200 шт; ДСП; Металочерепиця - 60 листів; Банери рекламні - 2 тонни; Колеса на техніку. А також 2 тонни молока, 1 тонна лимонаду, вологі серветки, солодке, кава, 200 літрові бочки під воду на позиції, бензопили та ін.", - розповів волонтер.

Разом з тим волонтер зазначив низку гострих проблем, які існують на передовій і безпосередньо загрожують боєздатності українських воїнів. Зокрема, Мисягін зазначив, відсутність поставок будь-якого автотранспорту на передову, бюрократична тяганина, з якою стикаються керівники підрозділів, проблеми з алкоголізмом серед військовослужбовців, а також незадовільний стан військової медицини.

"Абсолютно незрозуміла ситуація з автомобільною технікою. Особливо на тлі того, що Президент урочисто передає. Всі, хто нас читають, - всі знають, що наша команда в основному займається тільки тими, хто на самій передовій. Тилом ми не займаємося. Ось уже 10 місяців ми займаємося допомогою 54-й бригаді, яка воює на Світлодарській дузі під Дебальцевим. За всі ці 10 місяців в батальйони піхоти, а їх там чотири - це 1-й, 2-й, 3-й і доданий до них 25-й, колишній батальйон "Київська Русь", не передано жодної нової машини. Як вантажної, так і джипів. Я знаю, що подібна ситуація і в інших бригадах, де є батальйони піхоти. Особливо незрозуміла ця ситуація на тлі того, що поки доїжджаєш до початку позицій 54-ї бригади, від Дніпра до Бахмута, по дорозі зустрічаєш масу вантажного військового НОВОГО автотранспорту. Чому його немає на передовій - для мене загадка. Я знаю, що годують сніданками з моменту заснування 54-ї бригади. Я б зрозумів, якби видали одну машину, потім ще одну. Тобто показали, що робота йде. АЛЕ НОВОГО ГРУЗОВОГО АВТОТРАНСПОРТУ НЕМАЄ ВЗАГАЛІ. Тільки все те, що вилучили у колгоспів і машини, передані волонтерами", - розповів він.

"Про медицину в батальйонах піхоти, я навіть не хочу писати, бо скоро не буде нікого, хто зможе правильно накласти бинт і зробити укол. Військова медицина йде і не підписує контракти. НЕ ХОЧУТЬ!!! Вони в АТО 1 рік або максимум 2 і йдуть. Вони втомилися стукати в зачинені двері. Вони втомилися просити новий медичний автотранспорт. Вони втомилися ремонтувати ці вбиті ще 20 років тому медичні УАЗ "Таблетки" або "Буханки". Повірте - ніякого здоров'я не вистачить у них їздити. Вони втомилися просити у волонтерів нормальні джгути, бандажі та найголовніше для цієї погоди - це противірусні препарати. Військова медицина на передовій у батальйонах піхоти практично померла!!!", - додав волонтер.

"Адекватні військові з хорошим досвідом і повагою в колективі на жаль йдуть з армії. ЧОМУ ????? Тому що в армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки. Система, вибудувана раніше, ламає будь-яку людину. Ніхто не витримає, коли перевірок різних приїжджає більше, ніж відбувається нічних атак від сепарів на позиції. Коли доводиться користуватися старим мотлохом, а по телевізору роздають нову військову техніку. Коли немає можливості списати щось, пошкоджене обстрілами, або обладнання, яке вийшло з ладу. Коли тобі навіть не дають розпочати розслідування про списання, наприклад, кабелю, який згорів від обстрілу противником, тому що цього не може бути. Війни немає. У нас перемир'я. Це все відбувається через ручку і папір, яких до речі ніколи не було в армії. Коли немає реальної можливості боротися з аватарами. Вони нікому не потрібні і з ними ніхто не хоче зв'язуватися. Це теж головний біль командира. А ось коли він по п'яні когось застрелить, тоді за нього беруться спеціальні органи. А до цього воно нікому не потрібно", - підкреслив Мисягін.

Мисягін також зазначив, що прохання про допомогу від українських військовослужбовців продовжують надходити: "Дзвонять і просять допомоги морпіхи під Маріуполем, 93-тя бригада в Луганській обл, військові під Павлополем та ін. Дзвонять і пишуть рідні, військові та знайомі. І всі говорять одне. Прийшов холод, а люди на передовій не забезпечені матеріалом для будівництва, утеплення, зміцнення укриттів і бліндажів. Називається, повернулися в 2014 рік".

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,министр обороны,армия,МОУ,Украинская армия,армия Украины
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.