Вітаю близьких і далеких мені українців зі святом Незалежності!

24 августа 2016, 11:55
Директор Украинского института стратегий глобального развития и адаптации
0
99
Вітаю близьких і далеких мені українців зі святом Незалежності!

Вітаю близьких і далеких мені українців зі святом Незалежності!

Вітаю близьких і далеких мені українців зі святом Незалежності! А свої побажання сформулюю у наступному
Три тезиси про Незалежність
1. Незалежність України вибороли всі українці — зі Львова і Донецька, Києву та Криму, інтелігенція та робітники, молоді та старі. Їх рішення 25 років тому стало доленосним та, слава Богу, у мирний спосіб перетворило мрію десятків поколінь українців на дійсність.
Тому ні хто сьогодні не в праві претендувати на ексклюзивне володіння Незалежністю — це надбання спільне, це те — що об'єднує Україну.
2. Незалежність — це творча й важка праця, яка повинна стати буденною. Можливо, комусь, не звиклому до рутинної праці, легше її позбутися. Бо нова героїчна боротьба у підпіллі або за кордоном, чи гарно оплачена праця на “старшого брата” та смиренні зітхання “ми не доросли до незалежності” - по різному але привабливіші за важкий повсякденний труд.
Досить шукати ворогів та роз'єднуватись. Треба творити та з'єднувати.
3. Як свобода — це усвідомлена несвобода, так і незалежність — це усвідомлена залежність. Від власної історії та народу, стану економіки та сусідів, мрій та цінностей. Не можна бути незалежним від усього, а попри все — незалежним від розуму. Чи не таку незалежність від власного розуму ми демонструємо, коли руйнуємо довіру до авторитетів і еліт, традицій, спільнот, минулого?
Шлях Незалежності — це хода не розрізнених індивідів, це родові герби на стінах університетів, це сімейні династії, храми, охайні могили предків. Саме на цій основі виростає сильна економіка, порядок та спокій. Ми достатньо зруйнували, час будувати.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.