Спадщина по старинці

16 октября 2012, 14:15
0
2121

Не повинен від батька син купляти будинок, а від цього сина його онук, а онук продавати свою хату своєму сину

Рада ухвалила багатостраждальний закон про спадщину. За проголосувало 288 моїх колег. Я один із авторів цієї ініціативи.

Повернути старий порядок оформлення спадщини селяни просять під час кожної зустрічі. Раніше не потрібно було їхати у райцентр, бо усі документи переоформляв сільський голова і через шість місяців спадкоємець вступав у законні права.

Нині ситуація виглядає так, що спадкоємець має купити у самого себе будинок чи землю.. Це абсурд! Адже у багатьох випадках селяни копійку до копійки складали аби збудувати хату. 

Не повинен від батька син купляти будинок, а від цього сина його онук, а онук продавати свою хату своєму сину.

Раніше сільський голова записував спадкоємця, ставив печатку, брав 85 копійок державного мита, підписував – і все. Нині за оформлення спадщини селяни платитимуть 34 гривень держмита. Для цього їм не потрібно буде їхати в райцентр і стояти в черзі до нотаріуса. Все це оформлятиме сільський голова.

В останній сесійний день перед виборами Рада зробили людям гарний подарунок. Але Це лише перший крок.

Наступним, має бути ухвалення мого законопроекту № 11203, який поширює спрощену процедуру оформлення спадщини на нерухомість та землі і в містечках. Таким чином, у маленьких містечках таких як Згурівка, Яготин, чи Переяслав також людям не потрібно буде йти до нотаріуса, аби оформити спадщину на стареньку батьківську хату.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.