Штурм київського бюджету.

7 февраля 2013, 21:59
0
1037
Штурм київського бюджету.

Як громадськість завадила "розпиляли" столичний бюджет

Свого часу, після затвердження державного бюджету на 2013 рік, може хтось і повірив «борцю за права столиці» Попову про те, що Києву залишили копійки, але це не зовсім так. Швидше всього протестні настрої в пана Попова виникли відчуваючи, що в 2013 році повинні відбутися вибори міського Голови Києва, бо на цьому всі його протести закінчилися.

Якби керівник КМДА дійсно так дбав про Київ та його мешканців, про стан доріг, інфраструктуру, прибирання снігу, то процедура прийняття бюджету столиці на цей рік повинна була б бути максимально відкритою та прозорою.

Замість того сьогодні ми були свідками цілої баталії. І все ради того, аби будь-якою ціною не допустити громадськість Києва, щоб спостерігати за тим, за які кошти буде жити столиця України.

Цілком зрозуміло, що охорону, міліцію для того, щоб не допустити опозиційних активістів до таїнства розпилювання коштів Києва мобілізували не депутати Київради, а саме Голова КМДА Олександр Попов.

Його не обирали кияни, він був призначений президентом. Він та його апарат фінансується з державного бюджету. Виникає питання, чому такий спротив, коли кияни хочуть знати, куди і на які потреби будуть потрачені їхні кошти, податки, які вони сплачують в казну столиці?!

Цієї зими це питання особливо актуальне. Бо кияни і гості столиці їздять київськими післяфронтовими дорогами, їм на голови падають брили льоду і снігу, який ніхто і не думає прибирати з дахів, змушені долати гори намерзлого снігу і ріки талої води… Висновок напрошується єдиний, ні голову КМДА, ні більшість депутатів нинішньої Київради не цікавлять проблеми киян. Їх цікавить бюджет.

Ні для кого не є секретом, що Київрада давно перетворилася на велику столярку, де розпилюють бюджет, столичні землі, приміщення у престижних місцях Києва, прибутки, які приносять великі і малі підприємства Києва. Тобто все, що може принести хоча б якийсь дохід. Але не киянам, а тим, хто міцно присмоктався до Київської міської державної адміністрації і Київради. Яка, на жаль, з органу місцевого самоврядування, який за законом повинен репрезентувати інтереси киян, перетворилася на орган легітимізації апетитів КМДА і його чиновників.

Тому такий шалений спротив, аби не допустити сторонніх до таїнства розпилу грошей киян, який сьогодні повинен був відбутися на засіданні Київради.

На завтра секретар Київради Герега милостиво дозволила бути на засіданні Київради при розгляді бюджету столиці на 2013 рік аж 20 представникам громадських організацій.

І це лише через те, що для цього довелося брати штурмом приміщення Київради. Я не здивуюся, якщо завтра буде лише видимість розгляду бюджету. Потім його перенесуть, відправлять на доопрацювання, придумають ще щось. Зроблять все, щоб приховати формування бюджету Києва від самих киян.

При цьому, прикро те, що депутати Київради самі, консолідовано не виступили за відкритий і прозорий процес прийняття бюджету Києва на 2013.

Це ще один, і остаточний аргумент, що партія «Справедливість», яку я очолив, піде на вибори до Київради. Як по мажоритарних округах, так і буде висувати свій список.

Однією з ключових програм партії – це формування дієвих органів самоврядування, сформованих мешканцями місцевих громад і які будуть працювати на потреби громад, а не чиновників, чи якихось «авторитетів».

І почнемо ми з Києва. Хто не знає, Київ свого часу отримав Магдебурське право, яке забезпечувало місту повну самоврядність його мешканців. Сьогодні в Киян забрали таку можливість і таке право. І всім політикам, які говорять про проблему Києва, я б порадив обєднати зусилля і дати можливість киянам самостійно керувати містом і вирішувати його проблеми.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.