Рахункована палата намагається «відбілити» «Бориспіль» (ДОКУМЕНТИ)

9 апреля 2013, 16:05
0
1581
Рахункована палата намагається «відбілити» «Бориспіль» (ДОКУМЕНТИ)

Контролери спускають «на гальмах" справу неефективної реконструкції

Аеропорту «Бориспіль» наростили потужності і забрали пасажирів. 

Рахункова палата провела аудит і  5 березня на своєму сайті заявила, що під час реконструкції аеропорту «Бориспіль» кошти були використані неефективно та з порушенням законодавства. 

Я звернувся із депутатським запитом? аби Рахункова палата надала мені повний пакет документів перевірки. Як мені відомо, висновки контролерів налічують півсотні сторінок.

 Офіційна   відповідь Рахункової палати вмістилася на двох з половиною сторінках. У документі зафіксовано збільшення  фінансування майже у тричі (з 1,7 млрд. до 4,8 млрд. гривень),  збільшення удвічі пропускної спроможності нового терміналу «D» та збільшення потужностей всього аеропорту більш ніж на третину  від фактичних потреб. 

Тобто «інвестиції призвели до зростання вартості авіаперевезень та зниження конкурентоспроможності МА «Бориспіль».З цим важко не погодитися.

 Попри невтішний висновок, контролери Рахункової палати намагаються замяти нехлюйство і розбазарювання коштів витрачених на спорудження терміналу  «D». Мовляв, до збільшення вартості робіт призвели: відсутність «цільової державної програми розвитку аеропортів України», а «прогнозні показники обсягів фінансування розвитку МА «Бориспіль» коригувались Кабінетом Міністрів сім разів» і це «без належного нормативно-правового та фінансового обгрунтування»

  Попри невтішний висновок контролери не помічають «фактів нецільового використання бюджетних коштів» і тому «рішення про передачу до правоохоронних органів матеріалів за фактами виявлених при аудиту порушень Колегією Рахункової палати не приймається». Засідання Колегії відбулося 23 січня. Метаморфози та й годі...

 Водночас, це не означає, що аудитом не зацікавилися правоохоронні органи.

У відповіді на моє депутатське звернення прокурор Київської області повідомив, що «прокуратурою області проводиться перевірка». Ключове слово: "проводиться". З  результатами перевірки обіцяли повідомити додатково.  

Виходить, що Колегія Рахункової палати злукавила, коли не знайшла підстав для направлення матеріалів аудиту до правоохоронних органів. Тому хочу попередити: спустити справу «на гальмах» не вдасться.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.