«Український Мікеланджело» Шматька бідує у шкільному підвалі

2 ноября 2013, 19:20
0
448
«Український Мікеланджело» Шматька бідує у шкільному підвалі

Якщо людина зі світовим іменем і колекцією шедеврів вимушена нидіти у шкільному підвалі, що ж говорити про звичайних людей?!

Застиглі фігури (на фотографіях) це не Флоренція, не Генуя, не музей Лувру. Це Україна, підвал у школі Переяслав-Хмельницького, де зберігається безцінна колекція творів «українського Мікеланджело» Миколи Шматька. Людини, яка перемогла мармур.

Мармур перемогла, а державну машину зі всім її чиновницьким апаратом – не може. Якщо людина зі світовим іменем і колекцією шедеврів вимушена нидіти у шкільному підвалі, що ж говорити про звичайних людей?!

З кожною поїздкою на зустрічі з виборцями переконуюсь, чиновникам не те, що «митці зі світовим іменем» не потрібні, для них звичайні люди є зайвим тягарем. Правда не завжди. Коли потрібно стягувати різноманітні податки з людей, чиновники стають дуже винахідливими.

Після вчорашньої зустрічі з виборцями сіл Переяслав-Хмельницького району Сосновою, Дениси, Помоклі, Радянського, остаточно переконався: чиновницькі «реформи» і «оптимізації», які влада реалізовує в селах, насправді просто корупційні схеми, які цілеспрямовано ведуть до знищення села.

В результаті, Держказначейство блокує виплати сільрадам. Ощадбанк закриває свої відділення в селах. Це при тому, що і так мізерні пенсії а люди не можуть вчасно отримати. На рівні області проводяться тендери автоперевізників, де дивляться на «відкати», а цілі села залишаються без транспортного сполучення навіть з райцентрами.

Можна скільки завгодно декларувати боротьбу з такою корупцією і приймати відповідні закони. Але щоб її подолати, потрібно починати з малого: хоча б з того, що делегувати владні функції на місця і дати можливість громадам самим вирішувати свої проблеми.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.