Бізнес підтримує запровадження Плану дій BEPS

26 жовтня 2018, 15:04
0
21

Вчора, 24 жовтня, Міністерством фінансів України було оприлюднено проект Закону щодо Плану дій BEPS.

Його ключова мета – протидіяти вимиванню коштів з України до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування.

Законопроектом передбачена норма, якою податки мають сплачуватись в країні, де, власне, дохід було створено. Йдеться про проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування».

План дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і переміщенням прибутків за кордон (далі – План дій BEPS) покликаний запровадити єдині податкові вимоги до ведення бізнесу в Україні за міжнародними стандартами. Ключова мета – унеможливити «приховування» корпоративного прибутку та його штучне переміщення у низькоподаткові юрисдикції, де компанії не здійснюють економічної діяльності.

Іншими словами, якщо доходи компанії чи фізичної особи виводяться в компанію, яка перебуває на території країни низькоподаткової юрисдикції (або ж офшор), однак компанія чи фізична особа є податковим резидентом України – податки потрібно сплачувати в Україні. Незважаючи на те, що кошти виведено закордон. Відповідно до законодавства, податковим резидентом України є особа, яка більше ніж пів року проживає на території України.

Вже 115 країн почали впроваджувати План дій BEPS за останні три роки. В Україні він передбачає 8 кроків. До прикладу, розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють, обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами тощо.

Крім того, проект закону передбачає, що адмініструванням сплати податків будуть займатись не тільки Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба, а навіть банки. Так, останні повинні будуть блокувати перерахування фінансів, якщо не відомо, хто є їх кінцевий бенефіциар/отримувач. За порушення даних процедур передбачені серйозні санкції проти банків, навіть відкликання ліцензії.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує запровадження плану  дій BEPS. Це обов’язкова умова зростаючої економіки, зміцнення українського бізнес-середовища та позитивний сигнал для інвесторів.

На думку представників Податково комітету Асоціації, це допоможе підвищити ефективність податкового регулювання в Україні, що є критично важливим в умовах переходу до вільного руху капіталу. Прийняття цього законопроекту , посилить рейтинг країни на міжнародній арені, дозволить уникнути визнання України як країни, що не співпрацює з питань оподаткування. Це, в свою чергу, розширить можливості для ведення українським бізнесом повноцінної діяльності на зовнішніх ринках, уникаючи упередженого ставлення з боку іноземних контрагентів, банків та інвесторів. А для держави в цілому – це якісним кроком для збільшення доходів до бюджету.


Європейська Бізнес Асоціація

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.