Три плюси та стільки ж мінусів

25 червня 2018, 10:12
Власник сторінки
главный редактор журналов Деньги и Корреспондент
0
477
Три плюси та стільки ж мінусів

В журналі Гроші - про хороші та погані новини , які спричинені майбутніми виборами. Поїхали.

Коли директор-розпорядник МВФ після пари років невидачі траншів говорить про те, що з реформами справи небезуспішні, але треба швидше, варто поставити одне-єдине уточнююче запитання: а наступний транш де і коли? 

Якщо про нього в спічі представника Фонду немає ані слова, то читати треба не букви, а підтекст написаного ним.

Щоб було зрозуміло: у червні МВФ прийняв рішення про видачу Аргентині (ВВП = 600 млрд. доларів) 50 млрд. доларів. 

Україні (ВВП = 119 млрд. дол. ) свого часу пообіцяли 17,5 млрд. доларів, але вона змогла отримати близько 8,7 млрд. доларів. Тобто нам гріх скаржитися – допомога виділялася пропорційно розмірам ВВП (читай – масштабам проблем). А те, що Україні черговий транш не видають вже більше року – це лише жорсткий сигнал з приводу того, що з реформами все йде набагато повільніше, ніж потрібно. Це погана новина номер один. Друга погана новина полягає у тому, що попередній міністр фінансів саботував введення податку на виведений капітал, а новий в.о. міністра просто не встигла запустити машину щодо його підготовки до прийняття Верховною Радою. Є ризик, що не встигнуть і до кінця року – але є шанс, що все ж встигнуть.

Третя погана новина полягає у тому, що в щойно ухваленому законі про валюту Нацбанку залишено занадто багато свободи рук – він запросто може зберегти усі наявні обмеження в дії. Тож я б не поспішав радіти з приводу скасування діючого чверть століття декрету про валютне регулювання і валютний контроль. Хоча у цілому закон про валюту – новина хороша. Не треба дивуватися подвійності – потрібно просто контролювати дії НБУ щодо регулювання валютного ринку. І примушувати до його лібералізації з випереджаючим рухом на користь фізосіб, а також малого та середнього бізнесу.

Тепер про другу добру новину: Кабмін взявся знизити масштаби контрабанди.

Судячи з озвучених цілей, рубати будуть ті самі схеми, які активно використовуються для несплати податків при розмитненні. Залучення до контролю за цим процесом МВС – це, поза сумнівами, непогано. Але ще більше тішить те, що уряд не став вдаватися до повернення кримінального покарання за комерційну контрабанду (не плутати з контрабандою зброї, наркотиків та ін. – там все залишилося у полі дії Кримінального кодексу). Адміністративна відповідальність – достатній важіль, якщо ним користуватися. А кримінальна справа занадто часто виявляється не інструментом для припинення правопорушень, а інструментом тиску на бізнес – за прикладами далеко не треба ходити.

Третя позитивна новина (тільки не треба кидати в мене капцями) – розпочата популістськими політсилами та лідерами виборча кампанія. Ніщо так не стимулює свідомих громадян і бізнес до об’єднання зусиль щодо відстоювання своїх економічних свобод, як пряма і явна загроза реваншу популістів. Тож так – третя і позитивна. 
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: контрабанда,НБУ,Кабмин Украины,транш МВФ для Украины
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.