Таємниця дванадцяти округів

03 червня 2013, 09:25
Власник сторінки
0
2203
Таємниця дванадцяти округів

Що обіцяли і що зробили народні депутати, обрані в київських мажоритарних округах

Тарас Фролов, керуючий редактор проекту «Владометр»

Завдяки рішенню Конституційного суду до нових виборів у Києві є купа часу. Владометр вирішив подивитись, чим закінчилось останнє свято демократії у столиці. Ми вивчили програми депутатів, обраних в київських одномандатних округах та їхню діяльність у парламенті  й трохи за його межами, щоб розібратись – хто що обіцяв і хто що встиг виконати.

Один на всіх

Усі депутати, обрані в мажоритарних округах Києва, стали ініціаторами законопроекту «Про мораторій на будівництво об’єктів виробничого призначення та об’єктів невиробничого призначення на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м.Києва». За цією довгою назвою міститься пропозиція заборонити на найближчі сім років будівельні роботи в зелених зонах Києва. Законопроект було зареєстровано наприкінці березня 2013.

Вбити рейдера

Сергій Терьохін, виборчий округ 211, Голосіївський район.

З початку роботи Верховної Ради VII скликання Сергій Терьохін долучився до створення сімох законопроектів. Вони стосуються страхування, електронних грошей, державних лотерей та акцизних податків. Також пан Терьохін зареєстрував проект закону про Свято Покращі (подано 1 квітня 2013). Владометр не знайшов законодавчих ініціатив від депутата Терьохіна, які б дозволили убити рейдера як клас, або сформувати контрактну армію, чи зменшили різницю між податками громадян та олігархів. Також ми не знайшли інформації про інші законопроекти, обіцяні ним у передвиборній програмі.

З передвиборної програми Сергія Терьохіна:

«Я Беру на себе зобов`язання перед своїми земляками домогтися прийняття законів:

- який забере різницю між оподаткуванням простих громадян та олігархів

- за яким внески до пенсійного фонду сплачуються з усіх доходів багатих осіб, з дивідендів, процентів

- який дозволить молоді реально отримувати квартири

- який уб’є рейдерів як клас

- який введе кримінальну відповідальність за втручання влади у приватне життя, в релігійні уподобання

- який змусить чиновників відчути себе слугами платників податків

- за яким армія формується лише добровольцями

- за яким відходи мають бути відсортованими, а компанії, що їх збирають, лише комунальними

- за яким люди зможуть протестувати проти влади, як і коли вони схочуть

- за яким міліціонери, прокурори та судді сядуть у в’язницю за найменший хабар

- за яким ми забезпечимо стабільний зріст якості життя, підтримаємо свободу власних ініціатив кожного

- відновимо державну власність на стратегічні об`єкти, приватизовані у 2010-2012 рр. у сумнівний спосіб.

- про валютне регулювання взамін «валютного» декрету 1992р

- про зміни до Бюджетного, Податкового, Митного кодексів»

 

Кортеж не проїде

Віталій Ярема, виборчий округ 212, Дарницький район.

Віталій Ярема виконав третину з обіцяного в передвиборній програмі. Пан Ярема відкрив дві громадські приймальні (щоправда, постійно діючою є лише одна); зробив депутатський запит щодо роботи сміттєпереробного заводу «Енергія»; зареєстрував законопроект, яким передбачається заборонити підрозділам ДАЇ супроводжувати кортежі високопосадовців та перекривати вулиці на час їх проїзду.

З передвиборної програми Віталія Яреми:

- Прибрати монополію ЖЕКів. Конкуренція гарантуватиме адекватні тарифи, чистоту вулиць і тепло в оселях. Забезпечити громадський контроль за благоустроєм.

- Створити муніципальну міліцію, яка буде звітувати перед київською громадою.

- Ліквідувати сміттєспалювальний завод «Енергія»

- За незалежним рейтингом батьків, забезпечити додаткове фінансування кращих шкіл та преміювання вчителів. У школах з низькими показниками змінити керівництво.

- Очистити Дарницю від корупції. Скоротити кількість дозвільних документів для початку підприємницької діяльності. Проведення перевірок – тільки за скаргами мешканців. Платники податків будуть незалежними від адміністративного свавілля.

- Заборонити перекриття доріг для руху автомобілів високопосадовців.

- Забезпечити безкоштовну правову допомогу. В кожному мікрорайоні буде працювати постійно діюча громадська приймальна депутата Верховної Ради.

- Озеленення Дарниці. Зобов’язати забудовників проводити озеленення об’єктів. Комунальні служби мають забезпечити належні зони відпочинку – озера, ліси, парки, дитячі майданчики.

- Відновити роботу районних у м. Києві рад як право громадян на самоврядування.

 

Метро від метра

Володимир Яворівський, виборчий округ 213, Деснянський район.

Законотворча діяльність Володимира Яворівського значною мірою торкається гуманітарної сфери. Він став ініціатором майже півсотні законопроектів, половина яких стосується відзначення пам’ятних дат, охорони пам’яток архітектури, питань української мови та культури.

Пан Яворівський намагався виконати обіцянку щодо побудови метро на Троєщину. Він зареєстрував зміни до держбюджету, які б дозволили фінансування цього проекту. Після проходження необхідних процедур проект було відхилено. Будівництво метро на Троєщину планують почати за рахунок коштів інвесторів.

Обіцянку озеленити територію Троєщини пан Яворівський частково дотримав у квітні, під час суботника в сквері на вулиці Лаврухіна. Пан Яворівський особисто саджав дерева та троянди під час заходу. На наш погляд, для такої громадської діяльності не потрібен мандат народного депутата. Законодавча ініціатива пана Яворівського або контроль за відповідними діями місцевої влади були б значно ефективнішими.

З передвиборної програми Володимира Яворівського:

- захищати конституційні права та свободи;

- докладаючи всіх зусиль та використовуючи депутатський статус, пришвидшити вирішення найболючішої проблеми Троєщини – транспортної, найперше – будівництво метрополітену;

- не дозволити районній та міській владі розбазарювати дорогоцінну троєщанську землю;

- озеленити територію Троєщини;

- використовуючи свій багаторічний політичний досвід та авторитет, домогтися виділення з міського бюджету більше коштів на благоустрій, будівництво дитячих та спортивних майданчиків, зон відпочинку;

- дбати про створення побутової інфраструктури.

 

Всі на лівий берег

Ксенія Ляпіна, виборчий округ 216, Дніпровський район та частина Дарницького району.

У VII скликанні Верховної Ради Ксенія Ляпіна зареєструвала дванадцять законопроектів. Вони стосувались підприємництва, інвестиційної політики, підтримки вітчизняних гастролерів. Три законопроекти стосувалися проблем столиці. Передвиборній програмі пані Ляпіної відповідають зміни до «Закону про столицю України…», які торкалися відновлення діяльності районних у місті Києві рад та призначення на посаду голови міськдержадміністрації виключно особи обраної на посаду міського голови столиці. Інший законопроект, який опосередковано стосується проблеми київського самоврядування - зміни до закону про вибори депутатів місцевих органів влади. Відповідно до законопроекту, місцеві вибори не обов’язково мають відбуватися одночасно на території всієї країни. Прийняття таких змін дозволило б вирішити колізію навколо дати виборів до Київської міської ради та виборів міського голови столиці.

Втім, цей законопроект не має жодного стосунку до програми пані Ляпіної. Владометр не зафіксував законодавчих ініціатив народного депутата, скерованих на «вирішення транспортних проблем округу», «розбудову культурних центрів» чи «перенесення на Лівий берег державних установ».

З передвиборної програми Ксенії Ляпіної:

- Підняття престижу Лівобережжя шляхом перенесення на Лівий берег державних установ, в тому числі міністерств та Кабінету Міністрів, та розвитку бізнес-сектору на Лівобережжі. Київ потребує децентралізації: треба покінчити з міграційним маятником, коли зранку весь Лівий берег їде працювати на правий, а увечері повертається назад.

- Повернення мешканцям прямого впливу на владу і прийняття рішень на місцях – відновлення райрад та районних бюджетів.

- Вирішення транспортних проблем (розв’язка на Ленінградській площі, побудова автотранспортного тунелю під Дарницьким вокзалом та ін.).

- Збільшення кількості дитячих садків та шкіл.

- Відродження системи позашкільної освіти (розвиваючих гуртків, спортивних секцій).

- Збереження та відновлення зелених зон району.

- Підняття культурного статусу Лівого берега: розбудова культурних центрів (в т.ч. Лівобережного Палацу Мистецтв).

 

Охоронець спадщини

Олександр Бригинець, виборчий округ 217, Оболонський район.

Олександр Бригинець – найактивніший захисник культурних та історичних пам’ятників з усіх київських депутатів. Він не обмежується участю у громадських акціях і займається активною законотворчою діяльністю. Пан Бригинець ініціював включення Національного художнього музею України до переліку будинків, що не підлягають приватизації. Його активна позиція у ситуації щодо реконструкції Гостинного Двору знайшла відображення і в депутатських запитах.

Пан Бригинець разом з депутатами Володимиром Ар’євим та Дмитром Андрієвським став ініціатором законопроекту, за яким головою міськдержадміністрації може стати тільки обраний міський голова.(Цей проект - відмінний від проекту пані Ляпіної). Ініціатива відповідає пункту передвиборної програми, де йдеться про «повернення місту самоврядування». Пан Бригинець також долучився до законопроекту, що розмежовує повноваження міської та районних рад.   

Ще одна виконана обіцянка – поданий паном Бригинцем законопроект, за яким 100% податків на дохід  фізичних осіб залишається у бюджеті столиці. В іншому проекті депутат пропонує долучити до наповнення місцевого бюджету і кошти від туристичного збору.

З передвиборної програми Олександра Бригинця:

- Повернення місту реального самоврядування;

- Скасувати злочинні рішення київської влади щодо розкрадання власності муніципальної громади;

- Стояти на сторожі історичного та культурного обличчя міста;

- Домагатися скасування вилучень з київського бюджету на користь державного бюджету податків, які сплачують кияни як фізичні особи;

- Боротимусь за покращення екологи в м. Києві та на Оболоні як найбруднішому районі міста, домагатимусь притягнення до відповідальності чиновників КМДА та Мінекології;


Не приймайте це особисто

Володимир Ар’єв, виборчий округ 218, Святошинський та частина Оболонського районів.

Законотворча діяльність Володимира Ар’єва втілена в одинадцяти документах. Три з них стосуються Києва, жоден – передвиборної програми. Пан Ар’єв разом з паном Олександром Бригинцем та Дмитром Андрієвським долучився до створення законопроекту про одноосібність голови міста і міської адміністрації, про розподіл повноважень міської та районних рад (також у товаристві пана Бригинця) та до спільного законопроекту «Про мораторій…».

Єдина обіцянка з програми, яку Владометр зміг дослідити, була виконана не повністю. Пану Ар’єву не вдалось особисто провести прийом громадян. Підтвердженням тому – розклад, опублікований на сайті народного депутата. Пан Ар’єв приймає відвідувачів тільки в понеділок з 13 до 15 години. Весь інший час громадян приймають його помічники.

Зобов’язання з передвиборної програми Володимира Ар’єва:

- Проведення кампанії з благоустрою району

- Зміни роботи ЖЕКів – за такі гроші вони зобов’язані працювати якісно

- Запровадження Мораторію на знищення зелених насаджень у столиці

- Запровадження екологічної програми каталізації вантажних транспортних засобів

- Громадського обговорення плану розвитку Києва з правом громади ветувати проекти забудов

- Особливу увагу приділятиму захисту району від варварської забудови!

- Зобов’язуюся особисто проводити прийом громадян.

 

Більше законів, гарних і різних!

Володимир Бондаренко, виборчий округ 219, Святошинський район

Серед обраних киянами депутатів-мажоритарників Володимир Бондаренко – найплідніший законотворень. За його ініціативою подано сто сімдесят два (172!) законопроекти. Це більше, ніж подали всі інші київські депутати разом. Щоправда, сто шістдесят три законодавчі ініціативи стосуються призначення позачергових виборів сільських та міських голів по всій Україні – від Івано-Франківщини до Донеччини, від Чернігівщини до Автономної Республіки Крим.

Тільки чотири законопроекти, подані за участі пана Бондаренка, стосуються київських справ. І лише один з них («Про мораторій…») відповідає передвиборчій програмі народного депутата. Інші законопроекти стосуються визначення меж міста, розведення повноважень міської та районних рад (поданий разом з київськими мажоритарниками  Олександром Бригинцем, Дмитром Андрієвським та Володимиром Яворівським).

Викликає увагу законопроект пана Бондаренка про розподіл повноважень міського голови та голови держміськадміністрації у Києві. Проект - кардинально протилежний до ініціатив пані Ляпіної та Бригинця-Ар’єва, які пропонують поєднати ці посади в одній особі. Також пан Бондаренко був одним з ініціаторів закону про збереження 100% від податку на дохід фізичних осіб у бюджеті міста (відмінний від законопроекту пана Бригинця).

Зобов’язання з передвиборної програми Володимира Бондаренка:

- Законодавчого закріплення права киян обирати свою владу в місті і районах та відкликати тих депутатів, які використовують отримані повноваження для власної наживи.

- Однакового бюджетного фінансування центральних та околичних районів міста Києва, однакового благоустрою міжбудинкових територій та санітарно-технічного стану будинків.

- Припинення хаотичної забудови міста та неконтрольованого зростання житлового будівництва за рахунок зелених зон, об’єктів освіти, культури, спорту та побутового обслуговування. Відтворення системи доступних  дитячих гральних та спортивних майданчиків і дитячих клубів в кожному мікрорайоні.

- Відновлення знищеної нинішнім складом депутатів Київради з фракцій Блоку Леоніда Черновецького, партії Регіонів, ГАКу та Блоку Литвина системи консьєржної охорони будинків та бюветів питної води.

- Притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Київради та чиновників, які за останні роки розікрали тисячі гектарів Київської землі та об’єкти міської інфраструктури.

 

Троє без особливих прикмет

Олександр Чорноволенко, виборчий округ 220, Подільський район.

Вісім з одинадцяти законопроектів, зареєстрованих за участі Олександра Чорноволенка, мають стосунок до Києва, один з них відповідає передвиборній програмі. Йдеться про зарахування 100% податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету. Це вже третій законопроект на цю тематику (перші два подані за участі Олександра Бригинця та Володимира Бондаренка). Доводиться лише дивуватись з кількості однотипних документів та відсутності спілкування між депутатами, обраними в одному місті.

Інші «київські» законопроекти пана Чорноволенка стосуються проведення чергових та позачергових виборів Київської міської ради та Київського міського голови.

Зобов’язання з передвиборної програми Олександра Чорноволенка:

- Повернення місту Києву права самостійно вирішувати місцеві проблеми, шляхом прийняття моїх законопроектів №№ 7083-1, 7088, 10582, 10583, 10584.

- Повернення киянам фінансової основи самоврядування – зарахування 100% податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету шляхом прийняття запропонованого мною законопроекту №10116, що дозволить щорічно збільшити бюджет Києва на 8 мільярдів гривень (а це 4000 гривень на кожного дорослого киянина на рік, або мільйон квадратних метрів житла, побудованих на рік, або 10 станцій метро щорічно).

- Забезпечення за рахунок цих коштів:

- будівництва продовження Сирецько-Печерської лінії метро (станції «Інтернаціональна площа», «Мостицька», «Виноградар», «Синьоозерна», «Вітряні гори», «Площа Шевченка»);

- будівництва першої черги Подільсько-Вигурівської лінії (станції «Подільська», «Суднобудівна»);

- модернізації систем тепловодопостачання, благоустрою мікрорайонів, парків і лісопаркової зони, збереження історичної частини міста, будівництва транспортних розв’язок, підземних переходів, прокладання сучасного дорожнього покриття.

 

Леонід Ємець, виборчий округ 221, Печерський район, частини Солом’янського та Шевченківського районів.

Поки Владометр не зафіксував жодної законотворчої активності народного депутата Леоніда Ємця, яка була б направлена на виконання передвиборчої програми. Тільки два з п’яти поданих до Верховної Ради документи стосувались справ Києва. Це проект постанови про створення слідчої комісії Верховної Ради, яка мала розслідувати захоплення будинку київської вчительки Ніни Москаленко і законопроект «Про мораторій…».

Зобов’язання з передвиборної програми Леоніда Ємця:

- Збереження історичної своєрідності Печерська, Солом`янки Шевченківського району, культурної спадщини минулого, соціального розквіту громади;

- Забезпечення умов для життя з чистим повітрям, землею, водою, збереження парків, скверів, стимулювання екологічно спрямованого виробництва. Я буду працювати над створенням достатньої кількості парко місць для автомобілів і перетворення прибудинкових територій у затишні  дворики з красивими майданчиками для дітей та спортивних занять;

- Вирішення завдання  соціального партнерства : влади – молоді - роботодавців по отриманню повноцінної освіти, першого робочого місця, формування потенціалу молодих політиків, управлінців виробництвом;

- Повернення дітям дитсадків, злочинно відібраних у них владою, відкриття нових. Кожна сім`я матиме можливість для інтелектуального розвитку та змістовного дозвілля дітей та підлітків. Я буду дбати про юних талантів. Дмитро Андрієвський, виборчий округ 222, Шевченківський район.

Як вже було сказано, Дмитро Андрієвський брав участь у розробці законопроектів про розведення повноважень міської та районних рад, а також за об’єднання посад міського голови та голови міської держадміністрації. Втім, лише один законопроект ініційований паном Андрієвським відповідає його передвиборчій програмі. Мова йде про законопроект «Про мораторій…».

Зобов’язання з передвиборної програми Дмитра Андрієвського:

- За 5 років відремонтувати під’їзди, сходові клітини, прибудинкові території та між квартальні проїзди в усіх будинках і територіях Солом’янського району, які цього потребують.

- Реалізувати програму реконструкції застарілих п’ятиповерхових будинків. Їх мешканці отримають нові квартири більшої площі у межах мікрорайону.

- Жорстко регулювати нарахування комунальних тарифів.

- Модернізувати дороги району та оновити на 100% рухомий склад громадського транспорту. Забезпечити комп’ютерні регулювання та контроль його руху.

- Законодавчо заборонити забудову зелених зон Києва та прибудинкових територій. Створити на території району 3 нових парки та 15 скверів. Повернути киянам украдені рекреаційні території.

 

Нема обіцянок – нема розчарувань

Віктор Чумак і Андрій Іллєнко, що перемогли у 214 та 215 виборчих округах відповідно, не давали обіцянок виборцям округу. Програми цих мажоритарників повністю збігаються з програмами політичних сил, до яких вони належать – УДАР і ВО Свобода.

Переможця у 223-му виборчому окрузі на момент написання матеріалу не визначено.

Відповідальність – штука добровільна

Відповідно до Конституції, депутати представляють інтереси всього українського народу, а не окремої його групи. З цього випливає два наслідки. По-перше, депутати несуть відповідальність перед народом, а не мешканцями свого округу. Тому мажоритарники не зобов’язані виконувати обіцяне в програмі. По-друге, виборці не можуть відкликати свого обранця – у такому випадку, воля групи громадян заважала б реалізувати право всіх інших громадян бути представленими в органах державної влади. Тож, відповідальність депутата - справа сумління кожного депутата. І здається, Києву в цьому пощастило.

 

Стаття написана в рамках проекту Владометр, який виконується за підтримки "Українського медійного проекту" (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Усі думки та висновки цієї публікації є виключно відповідальністю ГО "Центр UA" та не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Київ,вибори,депутати,обіцянки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.