Рейдери в законі
14 вересня 2013, 00:20
Селян "розводять" на землю
Під кінець тижня, у мене відбулись зустрічі в селах Горбані та Велика Каратуль Переяслав-Хмельницького району.
Горбані ще одне село на Київщині, де розігрується типова для нашої області ситуація, коли недобросовісні ділки збагачуються за рахунок землі селян, не виплачуючи їм нічого за оренду землі, яка їм по праву належить.
Мало того, що керівник приватного сільського господарства у селі Горбані використовував землю не уклавши відповідних угод з селянами, він не сплачував відповідних податків. Як наслідок, податкова адміністрація подала на нього в суд, виграла його, а на все майно накладено арешт.
Ніби то все зрозуміло, керівник повинен виплатити кошти, укласти угоди з селянами і продовжувати працювати. Але замість того продовжуються темні оборудки. Молоко продається в сусідній район, аби Переяславська податкова не могла стягувати відсуджені кошти. З території господарства починають вивозити техніку, корови. Якщо коротко, фактично, крадеться майно селян.
Не дивлячись на мої неодноразові спроби зустрітись з керівником господарства, він вперто уникає будь-яких контактів. Апеляцію на судове рішення він програв, чи подав касацію – невідомо.
Подібна ситуація була у селі Пристроми, Переяслав-Хмельницького району, але там селяни своїми силами зупинили крадіжку їхнього майна і худоби. Вони просто перекрили дорогу і не дали вивозити своє майно.
Чому дедалі більше виникає подібних ситуацій, думаю, ні у кого немає сумнівів – в подібних обородках зацікавлена сама місцева влада, а керує цими процесами Голова Київської обласної держадміністрації.
Як народний депутат, я впродовж 2013 року неодноразово звертався до районної, прокуратури Київської області та Генерального прокурора. У селі Пристроми питання вдалось вирішити на користь селян. Я впевнений, що у Горбанях, спільно з селянами вдасться відновити справедливість і наступне керівництво сільського господарства укладе угоди з мешканцями Горбанів і вони будуть отримувати те, що їм належить по закону за використання їхньої землі.
Стосовно села Велика Каратуль, там своя проблема. На території села знаходиться сміттєзвалище міста Переяслав-Хмельницький. Терміни укладеної угоди вийшли. Але значно гіршим є те, що сміттєзвалище територією у 5,5 ГА повністю заповнене. Ще у 2005 році приписом санітарно-епідоміологічної служби, сміттєзвалище повинно було бути закритим. А сміття продовжують туди звозити…
Звичайно, дорога у вирішенні цього питання не відноситься до компетенції народного депутата. Але склалося так і стало правилом, що народний депутат, для людей, які його обрали - остання надія.
Впродовж усіх моїх зустрічей, у мене склалося стійке переконання: якби народні депутати, хоча б ті, які обрані по мажоритарних округах постійно спілкувалися зі своїми виборцями, проблем у наших людей було б значно менше. Скажу більше, законотворча діяльність парламенту була б іншою і набагато ближчою до народу.
Але, депутати не хочуть йти до народу, тому часто, люди у відчаї звертаються до мене з міст і сіл, які не входять до меж мого виборчого округу.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.